Aynı anda dans eden 1.000 robot [Video]

0

otec7rbomiibubriicvg

Belli başlı hareketler yapabilen, ışıklar saçan robotların özellikle çocuklar için bir hayli eğlenceli olduğuna şüphe yok. Ancak kimine göre de hareketsiz yüzleri ve soğuk görünümleriyle ürperticiler. Siz hangi taraftan bakıyorsunuz bilmiyoruz ama Çin’de -aynı anda dans eden- 1.000 robot, önceki rekoru kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Aynı anda dans eden 1.007 robotla kırılan yeni rekora dair önceki rakam ise 540. Yani rekor bir hayli geliştirilmiş durumda.

43.8 cm boya sahip kırmızı, beyaz renklerdeki robotların ve dans süreleri de 60 saniye olarak kaydedildi. Bazı robotların dans sırasında yere düştüğü, bu nedenle de diskalifiye edildiği belirtilirken haberin devamında yer alan videodan da anlaşılacağı üzere dans sırasında genel bir uyum havası hakimdi.

Tek bir mobil cihaz üzerinden kontrol edilen 1.007 robotun bölgedeki diğer cihazlardan etkilenmemeleri için özel bir şifreleme teknolojisi inşa edildiği de aktarılan bilgiler arasında. Bu kadar çok robotun kontrolü kaybetmek pek hoş sonuçlar doğurmayabilirdi.

Asya’nın önemli festivallerinden biri esnasında gerçekleştirilen gösterinin videosunu izlemeyi sakın unutmayın. İyi seyirler.

Buraya tıklayarak Media Markt’ta satışta olan birbirinden eğlenceli oyuncaklara göz atabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya sürdüreceğiz…

Cevap bırakın