Aynasız sistemli Panasonic Lumix G9 tanıtıldı

0

Japon merkezli teknoloji şirketi Panasonic, aynasız sistemli, objektifi değiştirilebilir fotoğraf makinesi Lumix G9’u duyurdu. Modelin öne çıkan iddiası, firma tarafından şöyle ifade ediliyor; ‘fotoğraf makinesi tarihinin en yüksek görüntü kalitesine sahip.’ Bir hayli iddialı olduğunun altının bir kez daha çizilmesi gerekli. Peki G9’un teknik özellikleri neler?

RAW veya JPEG formatlarında 20.3 MP çözünürlüklü fotoğraf çekimine imkan tanıyan cihaz, 4K video desteği sunuyor. Micro Four Thirds formatına sahip sensörle gelen fotoğraf makinesinde 5 eksenli görüntü sabitleyicisi, saniyede 20 kare (tek AF ile 60 kare, mekanik perde modunda 6-12 kare) seri çekim, çift SD kart portu, OLED vizör ve 3 inçlik 1040k noktalı dokunmatik ekranı diğer öne çıkanlar arasında yer alıyor. Söz konusu ekran yaşısı, çeşitli açılarda hareket edebiliyor ve bu sayede birçok farklı koşulda (kalabalığın arasında ekranı çevirerek üstten fotoğraf çekmek, vb) pratik kullanımın önünü açıyor.

Magnezyum alaşımlu gövdesinin -10 dereceye kadar soğuğa dayanıklı olduğu, su sıçramalarına karşı da yine güvenilir bir kullanım sunduğu belirtiliyor.

Wifi ve Bluetooth 4.2 LE desteğine sahip olan Panasonic Lumix G9’un battery grip kullanımı ile 800 kareye varan şarj dayanıklılığı sunması da bir diğer öne çıkan özelliği durumunda.

Yetenekleri ile göz dolduran aynasız sistemli fotoğraf makinesinin yurt dışı satış fiyatı açıklandı. Ülkemizdeki fiyat konumlandırması ve satışlarına başlanacağı tarih ise henüz net değil. Ancak fotoğraf profesyonellerinin uzun süre beklemeyeceğini belirtmemiz mümkün.

Cevap bırakın