Avengers: Endgame Türkiye’de gişe rekorları kırdı

0

Avengers: Endgame vizyona girdiği ilk gün tam olarak 352.089 kişi tarafından izlenerek en iyi Perşembe açılışı yapan filmlerden biri oldu.

Vizyona girdiği günden bu yanan oldukça yüksek oranda izlenme rakamlarına ulaşan ve her geçen gün artış göstermeye devam eden Avengers: Endgame, Türkiye’de izlenme rekorları kırdı.

Avengers: Endgame vizyona girdiği ilk gün tam olarak 352.089 kişi tarafından izlenerek en iyi Perşembe açılışı yapan filmlerden biri oldu. Dünya ile aynı anda ve geçtiğimiz hafta Perşembe günü vizyona giren film, hayranları tarafından uzun süredir bekleniyordu ve sonunda film vizyondaki yerini aldı. Beklentilerin üzerinde bir başlangıç ile 352.089 kişi tarafından izlenen Avengers: Endgame, ayrıca 6,082 milyon TL’lik hasılat elde etmeyi başardı. Hatta bu istatistikler ile şu an da Arif v 216 ve Recep İvedik 4 gibi zamanında iyi bir gişeye sahip olan pek çok filmi de geride bıraktı.

Diğer yandan sinema filmi, vizyona girmeden önce 190 bin civarında ön bilet satışı yapmış olan bir film özelliğini de taşıyor. Filmin gördüğü ilgi son derece çarpıcı. Bunların yanı sıra filmin başarısı aynı şekilde tüm dünyada da devam ediyor. Filmin hasılat rekoru kırması beklenirken şu an için 2,3 – 2,4 milyar dolarlık gelir elde etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Cevap bırakın