Avatar’ın devam filmlerinde Sony VENICE imzası olacak

0

Ünlü yönetmen James Cameron’ın Avatar 2 ve 3’ü, Sony VENICE kamerada çekeceği duyuruldu. İşte detaylar.

James Cameron’ın Lightstorm Entertainment’ı, yakında çekilecek “Avatar” devam filmlerinde, ana görüntü için Sony’nin yeni VENICE film kamerası sistemini kullanacak.

2009’da vizyona giren ve yine Sony profesyonel kameralarıyla çekilen ilk “Avatar” filmi; ilgi çekici hikayesi, sürükleyici 3D görüntüleri ve olağanüstü görselleri ile gişe rekorları kırdı. Serinin yeni filmleri; gelişmiş özel efektler, daha ayrıntılı prodüksiyon koşulları ve zorlu canlı aksiyon sahneleri ile görsel kalitesini büyük ölçüde yükseltecek.

Lightstorm’a göre, Avatar hikayesine devam etmek ve izleyicilere yepyeni bir deneyim yaşatmak için doğru tercih Sony VENICE kamera sistemiydi.

Yönetmen James Cameron şunları söyledi: “VENICE kamera, şimdiye kadar gördüğüm en olağanüstü görüntüyü sunuyor. Siyahlar zengin, derin ve kadife gibi; vurgular ve kaynak ışıkları inanılmaz parlak. Yüksek Dinamik Aralık teriminin anlamını ilk defa gerçekten kavradık.”

Cameron, “19 yıldır Sony CineAlta kameralarla zevkle çekim yapıyorum ama VENICE kamera ile Avatar 2 ve 3’ü çekmek için gerçekten sabırsızlanıyorum” diye ekledi.

2019’da başlıyor…

VENICE kullanılan “Avatar” devam filmlerindeki ana görüntü aşamasının 2019’un ilk çeyreğinde başlaması beklenirken, performans çekimi halihazırda yapım aşamasında bulunuyor. Süreç; çoklu Alpha aynasız değiştirilebilir lensli kameralar, PXW-Z450 ve PXW-320 video kameralar ve RX0 kamera gibi çeşitli ek Sony görüntüleme teknolojileri ile destekleniyor.Prodüksiyonda, kamera arkası ve fotoğraf çekimi için de Sony F55 ve Alpha kameralar kullanılıyor.

Cevap bırakın