Autodesk ve Siemens işbirliğine gidiyor

0

IMG_04911

Autodesk ve Siemens, üreticilerin ürün geliştirme yazılım uygulamalarının birbiriyle uyumlu olmamasından kaynaklanan maliyetleri azaltmak ve potansiyel veri bütünlüğü problemlerini ortadan kaldırmak amacıyla birlikte işlerlik anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında Autodesk ve Siemens’in Ürün Yaşam Döngüsü (PLM) yazılım iş birimleri, şirketlerinin yazılım konusunda birlikte işlerliğini güçlendirmek için çalışacaklar. İşbirliği, iki bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılım liderinin veri paylaşımını kolaylaştırmalarını ve çoklu CAD ortamlarına sahip kurumlarda maliyetleri azaltmalarını sağlayacak.

Günümüz iş dünyasında yaşanan yoğun rekabet; üreticileri yüksek kaliteli ürünleri pazara daha hızlı, tüketicilere daha verimli ve düşük maliyetle sunma konusunda büyük bir baskı altında bırakıyor. Birçok şirket farklı CAD yazılım tedarikçilerinden sağlanan çeşitli çözümleri kullanıyor. Bu çoklu CAD ortamları, aynı şirket içinde departmanlar arasında olabildiği gibi, harici ortaklar ve tedarik zinciri dahilinde de yer alabiliyor. Bu işleyişten dolayı CAD yazılımları arasındaki birlikte işlerlik, tasarım ve mühendislik yazılımlarından faydalanan kullanıcılar için kritik bir problem yaratırken, üreticiler için de üstesinden gelinmesi gereken önemli bir konu olarak öne çıkıyor.

Autodesk – Siemens işbirliği, bu ortamların desteklenmesiyle ilgili genel efor ve maliyetleri azaltmayı hedefliyor. Özellikle Autodesk ve Siemens yazılımları arasında birlikte işlerliğin sağlanması, ilgili yazılımların bir arada kullanıldığı birçok durumu iyileştirecek. Anlaşmaya göre iki şirket birlikte çalışabilen ürünler geliştirmek üzere araç takımı teknolojileri ve son kullanıcı yazılım uygulamalarını paylaşacaklar.

Cevap bırakın