Audi’nin bağlantılı otomobil özelliği yeşil ışıkları yakalamaya yardımcı oluyor

0

Yeşil Işık Optimize Edilmiş Hız Danışmanlığı adı verilen özellikle Audi, yeşil ışık yakalamayı kolaylaştırıyor.

Acelemiz varsa ve bir yere yetişmemiz gerekiyorsa, kırmızı ışıklar çok can sıkıcı olabiliyor. Ama şanslıyız ki, Audi buna bir çözüm bulmuş olabilir. Şirket, bu yılın başlarında şehir altyapısına bağlanan ve sürücünün trafik sinyalleriyle ilgili bilgileri görüntüleyen aracının “akıllı” panosunda bir güncelleme yaptı. Audi, bu yeniliğe “Yeşil Işık Optimize Edilmiş Hız Danışmanlığı” adını veriyor ve sürüş hızı önerileriyle yeşil ışık yakalamayı kolaylaştırıyor.

Yeni özelliği test eden bir Audi kullanıcısı şunları söylüyor: “Kanlı canlı bir sürücü olarak, tüm yeşil ışıkları yakalamaya çalışırken, çok fazla kırmızıya tosladım. Fakat Audi’nin kırmızı ışık sayacı imdadıma yetişti, ki yararlı buldum, yeşil ışık tavsiyesinden çok daha kullanışlı. Bu, özellikle bir dakikadan fazla ışıkta beklemem gerektiğinde kullanabileceğim bilgilerdi.”

Ayrıca test eden kullanıcının aktardığı bilgilere göre, bu sistem şehir merkezinde, kalabalık ve işlek yerlerde pek de iyi çalışmıyor. “2019 Audi A8’de bu sistemi denedim. Kontrol panelimde ve yukarıdaki ekranımda mini yeşil bir trafik işareti simgesi belirdi. Hız göstergesinin ve o anki hızımın yanında bir simge belirdi. Yeşil simgenin yanındaki küçük sayılarda ne kadar hızlı gitmem gerektiğini önerdi, asla belirtilen hız limitinin üzerine çıkmadım ama yine de sonuç hüsrandı.”

Bu testi de göz önüne aldığımızda tüm araçlar yolumuzdan çekilmeden, Audi’nin vaat ettiği yeşil dalgayı yakalamanın oldukça güç olduğunu söyleyebiliriz

Cevap bırakın