Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiAudi, 500km menzile sahip elektrikli otomobil geliştiriyor

  Audi, 500km menzile sahip elektrikli otomobil geliştiriyor

  audi

  Teknoloji dünyasında en etkin şekilde evrim geçiren alanlardan biri de otomobiller. Kendi kendine gidebilen, birbirinden inovatif sensörlerle donatılan, multimedya ve eğlence sistemleri durmaksızın daha yoğun şekilde geliştirilen otomobiller konusunda önde gelen üreticilerden biri de Audi. Uzun yıllara dayanan geçmişi ile Alman otomobil üreticisinin klasik A3, A4 gibi serileri ülkemizde de yoğun olarak biliniyor. Ancak Audi için önümüzdeki yıllara yönelik planlar arasında üstün teknolojilerle donatılmış elektrikli modellerin de önemli bir yeri olduğu biliniyor.

  Elektrikli otomobil pazarında son dönemde Tesla’nın araçları sıklıkla gündeme geliyor. Model S ise akla gelen ilk modellerden. BMW da Türkiye’de de ilgi görmekte olan elektrikli araçları ile öncü şirketlerden. BMW i8 ve i3 Türkiye’de satışı gerçekleşen modeller. Elbette bu üreticilerin geleceğe yönelik planları da büyük sürprizlere gebe. Peki Audi’nin elektrikli otomobil alanındaki planları neler?

  audi

   

  Şirketin 2018 yılı için elektrikli ve sportif özelliklerle donatılmış bir SUV geliştirdiği belirtiliyor. Alman otomobil üreticisinin geliştirmekte olduğu aracın en önemli özelliğinin ise tam şarjla 500km gidebilecek bir yapı olduğu kaydediliyor. Bilindiği üzere elektrikli araçlar için en önemli sorunların başında uzun mesafelere elverişli olmayan şarj dayanıklılıkları geliyor. Şarjı biten bir aracı, istasyonda şarj etme süresi ise yarım saatten uzun sürebiliyor. Bu handikapları ortadan kaldırmaya yönelik olarak geliştirilen Audi modelinin ismi ise şimdilik gizemini koruyor. Ancak aracın konsept halinde Eylül ayı ortasında düzenlenecek Frankfurt Auto Show’da sahne alacağı belirtiliyor.

  Not: Görseller temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN