Atlas Robot’tan yeni başarı

0

Boston Dynamics, paylaştığı video ile Atlas Robot’un ne kadar ilerlediğini gösterdi…

Şirketlerin robot sevdası günümüzde de devam ediyor. İnsansı robotların gelişimi hızlı şekilde sürüyor. En son olarak Atlas robotu görmüştük. Şimdi şirket üstüne koyarak ilerlemiş. Boston Dynamics, paylaştığı video ile Atlas’ın ne kadar ilerlediğini basın yoluyla gösterdi.

Boston Dynamics, Atlas robotu gelişiminde önemli yol katediyor. İyileştirilmiş olarak karşımıza çıkan Atlas, hünerlerini bir video ile gösteriyor. Belli bir parkur üzerinde ilerleyen robot, geliştiğini insanlara göstermekten kaçınmıyor. Yüksek sayılabilecek parkuru dahi zorlanmadan geçen Atlas robot, teknolojinin nereye devşirildiğini gözler önüne seriyor.

Teknoloji şirketlerinin birçoğu robotlar üzerinde gelişimde bulunduğunu biliyoruz. Ancak Atlas robot bunların içinden ayrışabildi. Genel yapısı itibariyle adeta bir insan vücudunu andıran Atlas, çevik ve hızlı olması dikkatlerden kaçmadı. Hemen hemen bir insan boyuna ve ağırlığına sahip olan robot, verilen görevleri eksiksiz şekilde yaptı.

Atlas Robot öğrenerek gelişimini hızlandırıyor

Boston Dynamics şirketi, Atlas üzerinde bir hayli çalıştıklarını dile getirdi. Yetkililer, “daha iyi hale getirme için sürekli güncelleme ve test halindeyiz.” Açıklamasında bulundu. Ayrıca Boston Dynamics şirketinde Atlas Robot’un kontrol liderinde çalışan Benjamin Stephens şunları söyledi;
“Atlas robot üzerinde daha neler yapabiliriz bakıyoruz. Sınırları zorlayabilmek adına daha çok çalışıyor ve araştırıyoruz. Atlas’ın kendini geliştirmesi için ona fırsat tanıyoruz. Düştüğünde kalkıp tekrar denemesini istiyoruz. Bizlerde robotla birlikte farklı deneyimler yaşıyoruz.”

Cevap bırakın