Atari Ataribox ile tanışın

0

Atari’nin yeni bir oyun konsolunun önümüzdeki aylarda tanıtılacağı bilgisi, geçtiğimiz haziran ayındaki E3 2017 oyun fuarı kapsamında duyurulmuştu. Ataribox’ın 90’lara göz kırpan klasik oyun konsollarından izler taşıyacağına dair bazı küçük ipuçları da paylaşılmıştı. Şimdi resmi olarak söz konusu aygıtın görselleri de paylaşıldı.

Atari tarafından kamuoyu ile paylaşılan görseller, geliştirilen konsolun tasarımına dair tüm bilinmezleri gözler önüne seriyor. Öne çıkan nokta ise beklenildiği üzere ‘klasik’ çizgiler.

Paylaşılan basın bildirisinde Atari’nin eski ve yeni takipçilerine hitap edilirken mirasa sadık kalınarak yeni bir şey yaratılmak istendiği belirtiliyor. Yeni Ataribox, ahşap görünümü ve HDMI portu gibi modern özellikleri ile ilgi çekici bir füzyon örneği olabilir.

Güzel bir ön panele sahip olduğu yorumları alan tasarımda gösterge ışıkları ve geniş bağlantı noktaları da diğer detaylar arasında konumlanıyor. Üründe SD Kart desteği, HDMI ve dört adet USB portu bulunuyor. Ataribox’ın biri ahşap, diğeri siyah/kırmızı renklerde iki alternatifinin potansiyel oyun meraklılarına sunulacağı kaydediliyor.

Atari, yeni konsolunda klasik oyunların yanı sıra güncel içerikler de sunmayı planlıyor. Oyun donanımları şirketi, konsolunun çıkış tarihi, beraberinde gelecek oyunlar, tüm özellikleri ve fiyatı hakkında henüz bilgi vermiyor. Ancak bunların da kısa süre içinde netlik kazanması bekleniyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın