ASUS’un “Sınırları Aşmak” konseptli tasarım yarışması sonuçlandı.

0

ASUS’un, yaratıcılıkta sınır tanımayan genç yetenekleri desteklemek için hayata geçirdiği Atölye ASUS platformunun ilk etkinliği olan “Sınırları Aşmak” konseptli tasarım yarışması sonuçlandı.

ASUS’un, yaratıcılık alanındaki ustaları ve öğrencileri bir araya getirmek ve genç yetenekleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Atölye ASUS platformunun ilk etkinliği, “Sınırları Aşmak” konseptli tasarım yarışması oldu. 1.700’den fazla kişinin başvurduğu ve en yaratıcı çalışmaların değerlendirildiği yarışmada, animasyon ve illüstrasyon kategorilerinde toplamda 240 proje ilk elemelerden geçerek, halk oylamasına katılmaya ve jüri değerlendirmesine hak kazandı.

Yaratıcı içerik üreticileri ve tasarımcılar, sınırlarını zorlayarak kendilerini en yaratıcı şekilde ifade etme ve profesyonel isimlerle yarışma fırsatı bulmalarının yanı sıra, finale kalan isimler seçkin ve alanının en iyi isimlerden oluşan jürinin görüş ve değerlendirmelerini alma fırsatı yakaladılar. Ayrıca, yarışmada birinciliği paylaşan isimler yaratıcıların bir numaralı tercihi olan ASUS Zenbook bilgisayar da kazandılar.

Kazanan Projeler: “Uyanış” ve “Boyutları Atla”

Yarışmada, animasyon kategorisinde 10, illüstrasyon kategorisinde ise 18 proje finale kaldı. En kreatif illüstrasyon çalışması Murat Gül’e ait “Uyanış” adlı eser olurken, en beğenilen animasyon çalışması ise H.Sena Balkan’a ait “Boyutları Atla” isimli eser oldu. Uyanış projesinin sahibi, Zenbook 14 UX425E dizüstü bilgisayarı almaya hak kazanırken, Boyutları Atla projesi ise yarışmacıya Zenbook Flip 13 UX363 kazandırdı.

Cevap bırakın