Asus’un Display Stream Compression teknolojili monitörü tanıtıldı

0

Asus, yeni teknolojisi Display Stream Compression ile monitör ve ekran kartı arasındaki 144Hz 4K içerik aktarımını herhangi bir kayıp yaşanmadan en aza indirgemeye çalışıyor. İşte detaylar…

Asus içerik sıkıştırma teknolojisinde yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde sona eren oyun odaklı fuar E3 2019 bünyesinde Next Horizon adlı bir etkinlik gerçekleştiren Asus, oyunculara özel geliştirdiği Ryzen 9 3950X işlemci ve Navi ekran kartları ile odak noktası olmayı başarmıştı. Diğer yandan en ilgi çekici yenilik ise içerik sıkıştırma teknolojisi konusunda oldu.

Display Stream Compression adı verilen teknoloji sayesinde 144Hz tazeleme hızı bulunduran 4K içerikler, yalnızca tek bir DisplayPort kablosu ile herhangi bir kayıp yaşanmadan aktarılabiliyor. Sihirli bir özellik…

Ağır içerikler normalde DisplayPort üzerinden aktarılmak istendiğinde kroma alt örneklendirme teknolojisine başvuruluyor ve bu şekilde içerikler paketlere ayrılarak aktarım sağlanıyor. Ancak bu uygulama kullanıcıların hız ya da kalite arasında bir seçim yapmasına neden oluyor.

Asus 43 inçlik ROG monitör DSC ile kayıpları önlüyor

Asus’un yeni monitörü 43 inçlik ekran boyutuna sahip ROG ile artık 4K içerik aktarımlarında kayıp yaşanmayacak ve bunun yanında ekran kartı tarafından ise AMD’nin Radeon RX 5700 serisi kartlar yeni teknolojiye destek sunacak.

MediaMarkt’ta satışa sunulan her bütçeye uygun oyuncu monitörü alternatiflerini incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın