ASUS’tan OLED ekranlı iki yeni model

0

CES 2022 Fuarı’nda son teknolojiyle donattığı ürünleriyle boy gösteren ASUS, Zenbook serisindeki iki yeni güçlü modeliyle dikkat çekti.

ASUS, CES 2022 Fuarı’nda, içerik üreticilerine yönelik tasarladığı Zenbook serisinin, taşınabilirlik, tasarım ve görüntü kalitesine vurgu yapan yeni premium modellerini tanıttı. En son ekran teknolojisi OLED’e sahip iki yeni model Zenbook 14X OLED UX5400 ve UX5401;  tasarım yaparken, film izlerken ya da oyun oynarken her sahnede gerçeklik hissi yaşamak isteyenler için özel tasarlandı.

Dünyanın ilk 14 inç 4K OLED HDR ekranına sahip Zenbook serisinin iki yeni modeli de 16:10 en boy oranı, 4K (3840 x 2400) çözünürlük, 0,2 ms tepki süresi ile kullanıcılarına üst seviye görüntü sunuyor. Dizüstü cihazlar, sinema sınıfı %100 DCI-P3 ve %133 sRGB aralığının tamamını karşılayan, PANTONE onaylı geniş renk gamı ve 1,000,000:1 kontrast oranıyla oldukça iddialı. LCD’ye kıyasla 1,6 kat renk hacmine sahip olan OLED paneller, 1,07 milyara kadar renk barındırıyor ve yüksek kontrastları sayesinde en düşük parlaklıkta bile geniş renk gamını koruyor. Standart ekranlarda ayrıntı ve renk kalitesi parlaklık azaldıkça önemli ölçüde azalırken, OLED ekranlar her parlaklık seviyesinde rengini koruyor, böylelikle olağanüstü canlı renklerin keyfini kesintisiz yaşatıyor.

Konforda sınır tanımıyor…

Her iki cihaz da, daha büyük ve verimli bir alanda çalışmak veya oynamak için, cihazlar arası ekran paylaşım çözümü olarak adlandırılan GlideX teknolojisine  sahip. Screen Mirror özelliği sayesinde, hareket halindeyken daha büyük bir alan ihtiyacında telefonun ekranını bilgisayara yansıtmak mümkün. UX5400 VE UX5401, aynı zamanda Harman Kardon’daki ses uzmanları tarafından onaylanmış Dolby Atmos stereo ses sistemini kullanıyor.

Cevap bırakın