Asus’tan F-22 hayalet uçağından izler taşıyan yeni dizüstüler

0

GL552VWOyuncu dizüstü bilgisayarları alanındaki iddialı ürün gamıyla tanınan Asus, ROG serisindeki GL552 ve GL752 modellerini güncellediğini duyurdu. Şirket açıklamasında yeni modellerin 6. Nesil Intel Core i7 işlemciler ve NVIDIA GeForce GTX 965 grafik kartı ile geleceği kaydedildi.

Modellerin tercihi sırasında kullanıcılara gri metal veya orijinal polikarbon olmak üzere iki renk seçeneği sunulacak. Tasarımlarında öne çıkan faktör ise F-22 hayalet uçağından esinlerek oluşturulmuş olması. Dinamik ve güçlü bir görüntü sunan modellerde zarif hatlar çarpıcı.

Her iki dizüstünde bulunan klavyeler, oyun konusunda mükemmel denebilecek bir tepki süresi için 1,8 mm dikey basma mesafesi olan tuşlara sahip. İşaretli WASD tuş grubu ve özel rakam alanı hızlı ve tam kontrol imkânı sağlıyor. Sağlamlık amacıyla tek bir parça şeklinde üretilen klavye günün her anında görünürlük için kırmız ROG rengi ile arkadan aydınlatılıyor.

GL752VW_Plastic_15 GL552 ve GL752 sırasıyla 15,6 ve 17,3 inç Full HD IPS ekranlara sahip olup çerçevedeki mat renkler sayesinde görüntüleri dikkat dağıtmadan yansıtıyor. Her iki dizüstü bilgisayarda aynı zamanda akıcı online oyun deneyimi için ROG serisine özel geliştirilmiş GameFirst III yazılımı da yer alıyor. Bu teknoloji, , ağ bağlantısını optimize ederek oyuncuların takılmalar ve gecikmeler olmadan online oyun oynamalarını mümkün kılıyor. Ayrıca dizüstülerin kasalarının depolama sürücülerini veya RAM’leri artırmak isteyenler için kullanıcı dostu bir şekilde tasarlandığı belirtiliyor. Her iki dizüstünde Windows 10 işletim sistemi ön yüklü olarak geliyor.

Mayıs ayı içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak GL752 ve GL552 dizüstü bilgisayarlarının tavsiye edilen satış fiyatı sırasıyla 5299 TL ve 4799 TL.

Cevap bırakın