ASUS’tan AMD ekran kartına sahip iki yeni oyun dizüstü bilgisayarı

0

ASUS, AMD Radeon RX 6800M  GPU ve AMD Ryzen 9 5900HX CPU ile güçlendirilmiş, Republic of Gamers (ROG) serisinde yer alacak yeni dizüstü oyun bilgisayarı, ROG Strix G15 ve G17 Advantage Edition’ı tanıttı.

ASUS, ROG (Republic of Gamers) serisinin en yeni üyelerini oyunseverlerle buluşturdu. Strix G 15 ve G17 Advantage Edition, Ryzen 9 5900HX CPU ve AMD Radeon RX 6800M GPU’lu dünyanın ilk dizüstü bilgisayarları olarak öne çıkıyor. Çok yönlü olağanüstü oyun deneyimi sağlayan her iki bilgisayar da sahip olduğu bileşenlerin güçlü performans potansiyelini ortaya çıkarmak üzere özenle tasarlanmış.

15 inç (G15) ve 17 inç (G17) boyut alternatfileri olan ROG Strix G Advantage Edition, FreeSync Premium teknolojisi desteğiyle AMD sinerjisini tamamlayan 300 Hz / 3 ms FHD ekran paneli ve WQHD 165 Hz / 3 ms ekrana sahip. Bu çok yönlü ekran seçenekleri, kullanıcıların hayal ettikleri oyun deneyimini yaşamalarını sağlıyor.

Strix G Advantage Edition oyun bilgisayarları, Radeon RX 6000 mobil serisinin amiral gemisi çipi olan tamamen yeni Radeon RX 6800M’yi ilk kullanan dizüstü modeller olmasıyla dikkat çekiyor. Daha gerçekçi görseller için AMD RDNA 2 mimarisi üzerine inşa edilen bu yeni grafik işlemciler, dizüstü bilgisayarlarına yeni nesil performans ve güç verimliliği sağlıyor.

Hava akışını daha da artırmak için ROG’nin imza niteliğindeki kendi kendini temizleyen soğutma sisteminin en son sürümünü kullanan Strix G Advantage Edition dizüstü bilgisayarlar, güç sınırını zorlayarak CPU’nun kendi başına sürekli 90 watt’a kadar güçle çalışmasına yardımcı oluyor. Bu da 11.4 saate kadar kesintisiz video oynatmak anlamına geliyor.

Cevap bırakın