Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiASUS ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie’ye Marshmallow geldi

  ASUS ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie’ye Marshmallow geldi

  1

  Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus’un Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alan akıllı telefon modellerine yenileri eklendi. Markanın tanınmış iki fotoğraf odaklı cihazı; ASUS ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie’ye Android 6.0 Marshmallow desteği geliyor.

  Eğer siz de bahsedilen Asus modellerinden birine sahipseniz, akıllı telefonunuzun yazılım güncellemesi kısmından yeni sürüme yükseltmenin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu noktada akıllı telefonların seri numarasına göre güncellemenin dağıtılmasıyla birlikte Android 6.0, tüm dünyadaki modellere aynı anda gelemiyor. Cihazların sonraki günlerde de yine aynı şekilde kontrol edilmesi tavsiye ediliyor.

  Öte yandan söz konusu güncellemenin, yüksek dosya boyutuna sahip bir sürüm yükseltmesi olacağı için WiFi üzerinden gerçekleştirilmesi de tavsiye ediliyor. Ayrıca yine ASUS ZenFone Zoom ve ZenFone Selfie modellerinin güncelleme sırasında şarjının da yeterli seviyede olmasına dikkat edilmesi gerekli.

  Asus’un fotoğraf özellikleri ile dikkat çeken iki cihazında da güncelleme ile birlikte arayüz, menü geçişleri, uygulama ikonlarında farklılıklar göze çarpıyor. Stabilite ve pil dayanıklılığın artması gibi etkiler de yine Android 6.0 Marhsmallow ile birlikte geliyor.

  2015 sonuna doğru tanıtılan ZenFone Zoom modeli; 5.5 inç Full HD ekran, 5 MP arka/13 MP ön kamera, 4 GB RAM ve Intel Atom Z3590 işlemcisi ile öne çıkıyor. ZenFone Selfie ise Full HD video kaydı da yapılabilen 13 MP ön kamerası ile iddialı bir model, ayrıca 5.5 inç ekranda Full HD çözünürlük sunuyor.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN