Asus ZenFone 6 tasarımı ile herkesi şaşırtabilir!

0

Yeni yıla girmemize kısa bir süre kalırken, akıllı telefon üreticileri yeni amiral gemi modelleri için kolları sıvamış durumda. Dünyanın en büyük altıncı bilgisayar üreticisi olan Asus, akıllı telefon sektöründe aynı popülerliği kazanamadı. Ancak, ciddi bir kitleye sahip olan şirket Zenfone serisi akıllı telefonları ile dikkat çekmeyi başarıyor.

Zenfone 6 tasarımı çentik ile çok konuşulacak!

Bu kapsamda Zenfone 6 üzerinde çalışan Asus’un, iPhone X ile yaygınlaşan ekran çentiğini bambaşka bir boyuta taşıyacağı ortaya çıktı. Son dönemde üreticiler ekran çentiğini ortadan kaldırmak için kızaklı yapıdaki kamera sistemlerine yoğunlaşırken, Asus çok daha farklı bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Zenfone 6 modeline ait olduğu iddia edilen prototipler ortaya çıktı. Bu prototiplerin en dikkat çekici yönü ise ön kameranın ekranın sol üst kısmında küçük bir çentik şeklinde yerleştirilmesi oldu. Bu çentiğin üst çerçeve ile herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Yani, doğrudan ekranın içerisinde açılmış bir delik gibi konumlandırılmış.

Arka kısımdaki üç kamera dikey bir şekilde konumlandırılırken, 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Şu anda cihazın ön kısmı hariç, önceki modellere kıyasla genel görünümde ciddi bir değişim görülmüyor. Tabi, henüz ortaya çıkan tasarımı doğrulayabilmek için çok erken. Bu nedenle Asus çok daha farklı bir tasarımla karşımıza çıkabilir.

Cevap bırakın