Asus ZenFone 5’e Android Pie güncellemesi geldi

0

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus’un 2018 yılı içerisinde satışa sunulan ZenFone 5 modeline merakla beklenen Android Pie güncellemesi geldi. İşte detaylar…

Mobil cihazlar açısından Android Pie güncellemelerinin önemli bir dönüm noktası anlamı taşıdığına şüphe yok. Kullanıcılara en yeni Google mobil işletim sistemi deneyiminin sunulması birçok yönden beklenen bir adım. Ancak daha önceki senelerde görüldüğü üzere söz konusu güncellemelerin sağlanması bir anda gerçekleşemiyor, şirketler uzun süreli testlerin ardından stabil bir yazılım yapısı elde ettikten sonra nihai güncelleme dağıtımlarına başlayabiliyorlar. Bu kapsamda Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus’un 2018 yılı içerisinde satışa sunulan ZenFone 5 modeline merakla beklenen Android Pie güncellemesi geldi.

Asus ZenFone 5 güncelleme için start’ın verilmesi yüzleri güldürdü. 1.1 GB dosya boyutuna sahip olan güncelleme yazılımı, Asus’un web sitesi üzerinden indirilebiliyor.

Zenfone 5Z ve Zenfone 5 Lite da yolda…

Teknoloji şirketinin 2018 yılında tanıtılan diğer ZenFone 5 modellerinden Zenfone 5Z ve Zenfone 5 Lite’a da Android Pie güncellemesinin çok kısa bir süre içerisinde geleceği öngörülüyor. Bununla birlikte konuya dair net bir açıklama bulunmuyor. ZenFone 5Z için beklenen tarih Ocak ayına işaret ediyor.

Güncelleme ile gelen özelliklerin başında arayüz, daha iyi performans ve daha uzun pil ömrü öne çıkıyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

 

Cevap bırakın