Asus ZenFone 3 Zoom’un özellikleri ortaya çıktı

0

ekran_resmi_2016-12-13_22_30_54

Akıllı telefon ekosistemi açısından 2016’nın son derece hareketli geçtiğine şüphe yok. Yüz milyonlarca cihazın satışının gerçekleştiği bir yıl geride kalıyor ve çok sayıda şirket için sonraki yılın planları üzerinde duruluyor. Daha fazla potansitel kullanıcının ilgisini çekmek için sürdürülen yüksek segmentkli rekabetin güçlü oyuncularından biri olan Asus’un gelecek planları arasındaki modellerinden ZenFone 3 Zoom’a dair bazı detaylar, lansmanının öncesinde kamuoyuna yansıdı.

Tayvan merkezli şirketin ‘kamera’ özellikleri ile dikkat çekmesi beklenen modelinin bazı teknik özellikleri Çin’deki sertifikasyon kayıtlarında ortaya çıktı. Bluetooth listelemelerinde görülen cihazın özellikleri daha önce ABD’de de gündeme gelmişti.

Çok sayıda versiyon söz konusu

Çin’den gelen bilgilere göre ZenFone 3 Zoom’de 5.5 inç ekranda Full HD çözünürlük olacak. Qualcomm Snapdragon 625 çipseti ile gelecek olan akıllı telefonda üç farklı RAM alternatifi sunulacak: 2,3 ve 4 GB. Depolama kapasiteleri de RAM’e bağlı olarak sırasıyla 16, 32 ve 64 GB şeklinde sunulacak. Özetle çok sayıda versiyonun sunulacağı bir ZenFone serisi modeli söz konusu.

Çift arka kamerayla gelecek

En çok merak edilen konu ise şüphesiz kamera özellikleri. 16 MP çift arka kameraya ek olarak önde de 13 MP kamera dikkat çekecek. Yazılım tarafında Android 6.0.1 Marshmallow’un önyüklü olacağı modelle ilgili olarak Android 7.0 Nougat konusundaki planlama ise belirsizliğini koruyor. Son bir detay olarak ZenFone 3 Zoom’da 4.850 mAh kapasiteli pil bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın