Asus ZenFone 3 donanımı ile şaşırtabilir!

0

Flux-concept-phone-2Orta segment akıllı telefonları nispeten bütçe dostu fiyat etiketleri ve iddialı özellikleri ile son yılların öne çıkan tüketici eğilimleri arasında. Özellikle geçtiğimiz seneye ilişkin satış göstergeleri bu konuya ilişkin en yeni işaretler arasında. Asus ise ZenFone serisi ile bu skaladaki en güçlü markalar arasında. Tayvan merkezli üreticinin geçtiğimiz sene tanıttığı 4 GB RAM’li ZenFone 2 de küresel düzeyde ses getirmişti. Gözler şimdi sonraki model olan ZenFone 3’te…

Güvenilir bir kaynaktan elde edilen yeni bilgilere göre Asus, gelecekteki ZenFone 3 modeli için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Dünyanın her yerinden birçok saygın teknoloji sitesine yansıyan detaylar ise teknoloji şirketinin sonraki iddialı akıllı telefon modelinde bazı sürprizlerle gelebileceği yönünde…
Asus_Zenfone_3_ne_zaman_cikacak_Telefonun_teknik_ozellikleri_ne3

Buna göre Asus, ZenFone 2’de kullanılan Intel işlemcileri, ZenFone 3’te terk edebilir ve Qualcomm’a geçiş yapabilir. Bu yönde çok güçlü işaretler ve iddialar söz konusu. Potansiyel ZenFone 3 modelinde mobil tarafta nispeten daha popüler bir çip üreticisi olduğu belirtilen Qualcomm markası ile karşılaşılabilir.

Öte yandan ZenFone 3 özellikleri konusunda kullanıcılarını memnun edecek gibi. Yeni bilgiler cihazın 2 farklı versiyonla geleceği; bunlardan ilkinin 5.5 inç 1080p ekran, Snapdragon 615 çipset, 3 GB RAM, 12 MP arka/5MP ön kamera ile geleceği yönünde. Diğer model ise daha büyük ekrana sahip olabilir; 5.9 inçlik 720p ekra, Snapdragon 610 çipset, 3 GB RAM özellikleri bekleniyor.

Fiyatlandırma konusunda da varsayımlar basına yansımaya devam ediyor. Asus ZenFone serisinin ABD için 200-300 dolar aralığında olması yönünde bir genel beklenti hakim. Asus’tan tüm bu detaylara ilişkin herhangi bir açıklamanın gelmediğini belirtelim.

Not: Görseller temsilidir. 

Cevap bırakın