ASUS Zenbook ve Vivobook 12. Nesil Intel Core ile güçlendi

0

ASUS, yaratıcı içerik üreticileri için geliştirdiği Zenbook ve Vivobook serilerini, kompakt yapılarını koruyarak her zamankinden daha yüksek performans sağlayan özelliklerle güçlendirdi.

ASUS tarafından yapılan açıklamaya göre, günümüzde daha ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarını tercih edenlerin sayısı artıyor. Bilgisayar boyutunu büyütmeden performans seviyelerinin geliştirilmesi ise büyük bir mühendislik başarısı gerektiriyor. ASUS ise zoru başararak, 2022 yılının ilk yarısında Zenbook ve Vivobook dizüstü bilgisayarlarını ASUS IceCool, AAS Ultra gibi verimli ve sessiz soğutma sistemleri, yapay zeka desteğine sahip yazılım, hassas termal tasarım, üstün güç verimliliği sağlayan 12. Nesil Intel Core işlemcilerle güçlendirdi. Tüm bu yenilikçi özellikler, ASUS kullanıcılarının daha kompakt yapıdaki bilgisayarlarda üretkenlik ve yaratıcılık gerektiren çalışmalarını kesintisiz bir şekilde yapabilecekleri, oyun ve eğlence keyfinden taviz vermeyecekleri anlamına geliyor.

3 kata kadar daha fazla güç verimliliği

En yeni 12. nesil Intel Core işlemciler, çok iş parçacıklı iş yüklerini ölçeklendirmek için optimize edilen verimlilik çekirdekleri sayesinde her zamankinden daha iyi bir güç tasarrufu da sağlıyor. Bu çekirdekler oyun oynama, video oynatma ve çoklu görev performansını iyileştirmek için tüm görevleri akıllıca paylaşıyor ve en ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarda bile güç verimliliği sağlayarak yüksek performansından ödün vermiyor.

12. nesil Intel Core H serisi işlemciler, 45 W’a kadar TDP(termal tasarım gücü) değeri ile önceki nesil dizüstü bilgisayar işlemcilerinden 3 kata kadar daha fazla güç verimliliği vadediyor.

Cevap bırakın