Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımASUS Zenbook S 13 OLED :   Ultra taşınabilir ve yüksek performanslı

  ASUS Zenbook S 13 OLED :   Ultra taşınabilir ve yüksek performanslı

  Farklı tasarım çizgisi ve ince yapısıyla dikkatleri üzerine çeken ASUS Zenbook S 13 OLED, hızlı yaşam  tarazına ayak uydurabilir özelliklere  sahip.

  ASUS Zenbook S 13 OLED, sadece 1cm kalınlıkta ve 1 kilo ağırlıkta. Sıklıkla hareket halinde olan biriyseniz, yanınızda taşıyabileceğiniz ideal bir ürün bu.

  Tabii ürünün ince ve hafif olması, “Peki dayanıklı mıdır?” sorusunu da akıllara getirecektir. Bildiğiniz gibi Asus, genellikle ürünlerinde ABD ordu standartlarında dayanıklılık testleri gerçekleştiriyor. Darbelerden zorlu hava koşullarına kadar pek çok noktayı göz önünde bulunduruyor. Dolayısıyla Zenbook S 13 OLED’in de dayanıklı bir dizüstü PC örneği olduğunu söyleyebiliriz.

  ASUS Zenbook S 13 OLED

  ASUS Zenbook S 13 OLED, 180 derece açılabilir yapıda geliyor. Özel menteşe tasarımı sayesinde, ekranı açtığınızda, alt kısımda bir boşluk oluşuyor ve böylece sıcak havanın kolaylıkla tahliyesi gerçekleştirilebiliyor.

  İster bir masada olun, ister bir kanepede, isterseniz de yerde oturuyor olun, ekran açı ayarlamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Zaten pandemi süreciyle birlikte hibrit çalışma modeli yaygınlaştı. Artık evde bile çalışmamız gerekmiyor. Bir kafede ya da sahilde de çalışabiliriz. Bunun için iyi bir internet bağlantısı ve iyi bir dizüstü PC yeterli oluyor. İşte PC noktasında da bir kez daha Zenbook S 13 OLED ön plana çıkıyor.

  13.3 inç ekrana sahip

  Ürünün gerçekten başarılı bir ekranı var. 2880×1800 çözünürlük sunan bu ekran, 16:10 görüntüleme sağlayabiliyor. Maksimum parlaklık değeri olarak 550 nit seviyesini görüyoruz. %100 DCI-P3 renk gamı olduğunu da söyleyelim.

  Yani ürün, hem gündelik kullanımlarda hem de pek çok profesyonel çözüm tarafında iddialı. Canlı renkler ve net detaylar sayesinde sadece çalışırken değil, aynı zamanda bir şeyler izlerken de keyif alacağınızı düşünüyoruz.

  ASUS Zenbook S 13 OLED

  Profesyonel kullanım demişken, renklerin doğruluğu ve canlılığı, Photoshop ve Premier gibi görsel düzenleme ve montajlama programlarında fazlasıyla işinize yarayacaktır.

  Ek olarak OLED ekranlar, LCD ekranlara kıyasla zararlı mavi ışık faktörünü önemli ölçüde filtreleyebiliyor. Buna TÜV düşük mavi ışık donanım sertifikasını da eklediğimizde, uzun süreli kullanımlarda gözlerinizin rahatsız olmayacağını söyleyebiliriz.

  ASUS Zenbook S 13 OLED

  Intel Evo platformu

  Evo platformu, günümüz hızlı yaşam tarzına ayak uydurma amaçlı hazırlanmış bir platform. Tasarımdan teknik detaylara kadar üst seviye detayları bir arada sunmayı amaçlıyor ve bu da hem iş hem de özel yaşantınızda çeşitli avantajların sunulabileceği anlamını taşıyor.

  Dizüstü PC’mizde Intel Core i7-1355U işlemci bulunuyor. 1.7 GHz değerde çalışan bu işlemciye, Intel Iris Xe Graphics ekran kartı eşlik ediyor. RAM tarafında 16GB LPDDR5, dahili depolama tarafında da 1TB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD çözümü var. Kısacası performanslı bir üründen söz ediyoruz. Örneğin biz, bu cihazda Adobe Premier video düzenleme programını kullandık. 10 dakika uzunluğunda ve 1080p 30FPS değerindeki bir videoyu, yaklaşık 5 dakikada çıkış alabildik.

  Cihaz, genellikle sessiz çalışıyor. Güçlü programlar açtığınızda ise, bir süre sonra fanların daha güçlü çalışmaya başladığını fark edeceksiniz. Tabii aşırı ısınma faktörünün önüne geçilmiş oluyor, ama yoğun deneyimlerde az da olsa fan sesini duyuyorsunuz.

  ASUS Zenbook S 13 OLED

  Kablosuz bağlantılar

  ASUS Zenbook S 13 OLED, Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2*2 ve Bluetooth 5.3 gibi gelişmiş kablosuz bağlantı çözümlerine sahip. Yani destekli bir internet altyapısı varsa, kablosuz olarak hızlı bağlantılar gerçekleştirebilir, yüksek boyutlu dosyaları kısa sürelerde diskinize indirebilirsiniz. Kablosuz kulaklık ve Bluetooth mouse gibi cihazları da sadece birkaç saniye içinde sorunsuz eşleştirerek kullanabilirsiniz.

  Ürünümüz, hızlı şarj için beraberinde 65W AC adaptör ile geliyor. Böylece 50 dakikada yüzde 70’e kadar şarj edebilirsiniz.

  Asus ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN