Ultra ince notebook Asus ZenBook 3 Deluxe duyuruldu

0

Teknoloji şirketi Asus, Asya’da düzenlenen bir teknoloji fuarı kapsamında yeni notebook modeli ZenBook 3 Deluxe’ı tanıttı. 12.9mm kalınlığı ile 14 inç ekranlı dünyanın en ince notebook’u olarak adfedilen model, Microsoft ve Apple’ın son derece kompakt en yeni modellerine rakip olabilecek seviyede.

Metal tasarımlı üründe kılcal çizilmelere karşı koruma yapısı sunan Corning Gorilla Glass 5 kullanılıyor. Altın rengindeki detayları ile sofistike bir görünüm vaat ediyor. Ayrıca 1 kilo 100 gramlık ağırlığıyla da dikkat çekiyor.

Notebook dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Asus’un son dönem modellerinde görülen tasarım çizgisinden izlerin ağırlıkta olduğu ZenBook 3 Deluxe, donanım tarafında da son derece iddialı özellikler sergiliyor.

Teknoloji tarafında 7. Nesil Intel Core i7 işlemci, 16 GB RAM, 1 TB SSD ve Windows 10 işletim sistemi öne çıkıyor. 2 adet USB Type-C portunun yanı sıra modelde, son dönem Windows bilgisayarlarda sıklıkla görülen Thunderbolt 3 portu da bulunuyor.

Parmak izi sensörüyle geliyor

Windows Hello desteği, parmak izi sensörü gibi yenilikçi özellikleri de bünyesinde barındıran Asus ZenBook 3 Deluxe, yaz aylarında teknoloji raflarındaki yerini almaya başlıyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın