ASUS, yüksek performanslı yapay zeka hızlandırıcı kartlarını duyurdu

0

Dünyanın ilk PCI Express yapay zekâ hızlandırıcı kartları olan CRL-G18U-P3DF ve CRL-G116U-P3DF, Google Edge TPU ile gelişmiş güç tasarımına ve kolay sistem kurulumu araçlarına sahip.

ASUS, tam boy ve yarım boy PCI Express® 3.0 yapay zeka hızlandırıcı kartları PCICRL-G18U-P3DF ve CRL-G116U-P3DF’yi duyurdu. Her iki kart da yapay zeka uygulamaları için özel olarak tasarlanan Google Edge TPU işlemcisine sahip.

Kartlarda yer alan Google Edge TPU makine öğrenimi hızlandırıcısı, işlem verimliliğini hızlandırıyor, güç talebini azaltıyor ve bağlantılı cihazlar ve akıllı uygulamalar geliştirmeyi kolaylaştırıyor. Bu dahili makine öğrenimi hızlandırıcı sayesinde, CRL-G18U-P3DF işlem birimi başına yalnızca 36 W güç tüketimiyle saniyede 32 tera işlem (TOPS) kapasitesine ulaşıyor. CRL-G116U-P3DF ise 52 W güç ile performansı 64 TOPS’a çıkarıyor. TensorFlow Lite derin öğrenme çerçevesi için optimize edilen bu kartlar sık kullanılan yapay öğrenme modellerini kolayca derleyip çalıştırabiliyor.

Gelişmiş termal tasarım ve kolay kurulum

ASUS CRL-G18U-P3DF ve CRL-G116U-P3DF anında kullanım imkanı sunan etkileyici ve güçlü bir yapay zeka hızlandırma deneyimi sunuyor. Yüksek yük altında stabil çalışacak şekilde tasarlanan bu kartlarda serin havayı bakır soğutma bloğuna yönlendiren eksen teknolojili çift turbo fan bulunuyor. Bu termal tasarım ısıyı çekirdeklerden hızla uzaklaştırarak kesintisiz yüksek performans elde edilmesini sağlıyor.

Sağlam yapılı kartların tek parça kapağı her yandan güçlü destek sunuyor. Endüstri standardı PCI Express 3.0 x16 yuvalarında kullanılmaya hazır olan kartlar her tür kullanıcıya kolay yenileme imkanı sağlıyor.

Cevap bırakın