ASUS, yeni akıllı sağlık takip cihazı VivoWatch SP’yi duyurdu

0

ASUS, sahip olduğu elektrokardiyografi (ECG) ve fotopletismogram (PCG) sensörleriyle 7/24 sağlık ve form takibi yaparak kullanıcıların sağlıklı bir yaşam sürmesine ve form hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan giyilebilir akıllı sağlık takip cihazı VivoWatch SP’yi duyurdu.

VivoWatch SP, birlikte çalıştığı ASUS HealthConnect akıllı telefon uygulamasıyla nabız, egzersiz, uyku ve daha birçok sağlık kategorisini takip ediyor, kan basıncı değerlerini kolayca kaydetme imkanı veriyor. ASUS HealthAI teknolojisi yapılan ölçümlere ve kişisel alışkanlıklara göre kişiye özel sağlık önerileri sunuyor.

Gece gündüz sağlık takibi

VivoWatch SP’de bulunan elektrokardiyografi (ECG) ve fotopletismogram (PPG) sensörleri, nabız dolaşım süresinin (PTT) yanı sıra gün içinde nabız, uyku, aktivite ve stres düzeylerini ölçerek kullanıcının sağlık durumunu daha iyi hale getirmesi için çeşitli bilgiler sunuyor. VivoWatch SP, sahip olduğu ECG sensörüyle vücudun sempatik ve parasempatik tepkilerini ölçüyor ve yalnızca bir dakika içinde “canlılık” ve “sakinlik” değerlerini hesaplıyor. Canlılık değeri strese karşı dayanıklılığı gösterirken, sakinlik değeri ise mevcut sakinlik veya stres düzeyini anlamayı sağlıyor. Her iki değer, birlikte vücut düzeni endeksini hesaplamak için kullanılıyor. Bu endeks kullanıcının vücudunun genel stres tepkisini görebilmesini sağlıyor.

ASUS VivoWatch, özel HealthAI teknolojisinden yararlanan kullanışlı ASUS HealthConnect uygulamasıyla birlikte çalışıyor. HealthAI teknolojisi kullanıcıların sağlık verilerini kontrol etmesine yardımcı oluyor, yapılan ölçümlere ve kişisel alışkanlıklara göre kişiye özel sağlık önerilerinde bulunuyor. ASUS HealthConnect uygulaması ile kullanıcılar kan basıncı, nabız, egzersiz, stres ve uyku düzeyleri ile menstrüel döngüleri hakkında bilgi alabiliyor.

Cevap bırakın