Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiASUS, Windows’lu akıllı telefona sıcak bakmıyor

  ASUS, Windows’lu akıllı telefona sıcak bakmıyor

  Jonney

  Microsoft, mobil ve masaüstü platformlar için geliştirdiği yeni Windows işletim sisteminin son kullanıcı sürümlerini önümüzdeki aylarda yayınlayacak. Teknoloji dünyasının yakından ilgilendiği bu gelişmenin beraberinde getirdiği konulardan biri ise bu işletim sistemine entegre olacak yeni akıllı telefon üreticilerinin olup olmayacağı. Son zamanlarda 128 GB depolama kapasitesi ve 4GB RAM’e sahip akıllı telefonu ZenFone 2 ile gündemde olan ASUS’un başkanından bu konuya ilişkin önemli açıklamalar geldi.

  windows-phone-8-1-7455-001

  Microsoft’un işletim sistemine sahip akıllı telefon konusunda akla gelen şirketlerden biri olan ASUS’un Başkanı Jonney Shih, Mashable adlı teknoloji sitesine verdiği röportajda Windows hakkındaki şüphelerini dile getirdi.

  Windows’un akıllı telefonlar için verimlilik ve eğlence konusunda o kadar da avantajlı olmadığını dile getiren Shih, Microsoft CEO’su Nadella’nın içten bir dönüşüm için adımlar attığına inansa da Windows Mobile 10’ı desteklemek için yeterince sebep görmediğini sözlerine ekledi.

  Asus, Windows işletim sistemini mobil işletim sistemine pek de sıcak bakmadığını böylelikle resmi bir şekilde açıklamış olurken Microsoft’un Windows 10 Mobile’ı ile gelecek yeni akıllı telefon üreticileri merakla bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN