ASUS ROG Intelligent Cooling ile tanışın

0

Asus , oyun bilgisayarları için yepyeni bir soğutma sistemi geliştirdi.

ASUS, oyun dizüstü bilgisayarlarının en büyük zorluklarından biri olan ısınma problemini ortadan kaldıran yeni keşfi, akıllı soğutma sistemi “ROG Intelligent Cooling”i tanıttı.  Oyuncular için özel olarak tasarlanan çok yönlü oyun dizüstü bilgisayar modellerinden oluşan ROG (Republic of Gamers) serisinin Strix, Scar ve Zephyrus modellerinde bulunan sistem, 10 santigrat dereceye kadar ısı düşüşü sağlıyor. Düşük sıcaklık sayesinde daha sessiz ve verimli bir oyun deneyimi sunulurken, cihazın kullanım ömrü de uzuyor.

Akıllı soğutma sistemi “ROG Intelligent Cooling”, hava akışını yüzde 32’ye kadar artırabilen Arc Flow Fans’a sahip. Kullanılan anti-toz tünelleri ise bilgiyarda toz birikmesinin önüne geçerek sistemin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. 6 adet ısı borusuyla sağlanan ekstra soğutma mevcut ısıyı daha hızlı dağıtmaya yardımcı olurken cihazın kullanım ömrünü uzatıyor ve güvenirliliğini artırıyor.

Sistemin sahip olduğu 0.1 mm inceliğindeki paneller, ısı dağılımını mevcut sistemlere göre yüzeyde yüzde 13’e kadar artırıyor. Bu da yüzde 7 daha az hava direnci, yüzde 69’a kadar daha hızlı termal iletkinliğe imkan sunuyor ve aşırı ısınmaya geçit vermiyor.

Konforlu bir oyun deneyimi

“ROG Intelligent Cooling” sistemine ilave olarak ROG Zephyrus Duo serisine özel geliştirilen Aktif Aerodinamik Sistem Plus (AAS Plus) sayesinde bilgisayardaki hava akışı %30’a kadar çıkarak, ikincil ekranın arkasında 28,5 mm’lik yeni bir hava girişinin olmasını sağlıyor.

Cevap bırakın