ASUS, OLED ekranlı notebook modelleri ile dikkat çekiyor

0

Taşınabilir bilgisayarlarda OLED teknolojisinin öncüleri arasındaki ASUS, tüm dünyada pazara sunduğu OLED ekranlı notebook modelleriyle ürün gamını genişletmeye devam ediyor.

Son dönemde güçlü performans özellikleriyle dikkat çeken 7 yeni OLED ekran teknolojili modelini pazara sunan ASUS, kullanıcısına her parlaklıkta net görüntüler, canlı renkler ve hızlı tepki süresi sunuyor.

Hayatımıza ilk kez televizyonlarla giren OLED (Organic Light Emitting Diode) ekranlar, son zamanlarda akıllı telefon ve laptop ekranlarında da sıklıkla karşımıza çıkıyor. OLED, göz sağlığını koruması ve gerçeğine en yakın renkler sunarak üstün görüntü kalitesi sağlaması özellikleriyle günümüzün en iyi ekran teknolojilerinden biri olarak kabul ediliyor. Çalışırken, film izlerken ya da oyun oynarken, her sahnede gerçeklik hissi yaşatan bu modeller, özellikle renk doğruluk oranını önemseyen içerik üreticileri ve tasarımcılar için vazgeçilmez bir yol arkadaşı.

Son dönemde yoğun talebe hızla karşılık vererek birçok modelinde OLED paneli kullanan ASUS, Zenbook ve Vivobook modelleriyle taşınabilir cihazlarda OLED ekran teknolojisine öncülük eden markalardan. Kısa süre önce OLED ekranlı yeni modellerini kullanıcılarıyla buluşturan ASUS, yakın zamanda farklı modellerini de Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor.

1,07 milyar renk barındırıyor

ASUS’un 4K çözünürlüğündeki OLED ekranları, PANTONE onaylı, 1,07 milyar kadar renk barındırıyor. En düşük parlaklık ayarında bile sinema tadında izleme deneyimi sunan OLED’li ASUS’lar, 1,000,000:1 kontrast oranıyla da oldukça iddialı. Standart ekranlarda ayrıntı ve renk kalitesi parlaklık azaldıkça önemli ölçüde azalırken ASUS OLED ekranlar farklı ayarlarda dahi rengini koruyor, böylelikle olağanüstü canlı renklerin keyfini kesintisiz yaşatıyor.

Cevap bırakın