Asus ilk 240Hz taşınabilir monitörünü tanıttı

0

Asus, kendi üretimi olan ve dünyanın ilk taşınabilir 240Hz monitörünü tanıttı. Yeni ROG Strix XG17 ile ilgili detaylar burada…

Asus, kendi üretimi olan ve dünyanın ilk taşınabilir 240Hz monitörünü tanıttı. Ayrıca yeni model, prize takılı olmadan da bataryası ile birlikte kullanılabiliyor. Geçmiş zamanlarda oyun denince sadece akla masaüstü bilgisayarlar geliyordu, ancak hızla gelişen teknoloji ve donanımlar oyunları dizüstü modellerine kadar taşıdı. Hatta bir seviye daha ileri gitti ve şu an pek çok kişi mobil cihazlarda oyun oynamaya başladı. Hal böyle olunca farklı donanım ürünleri de kendisini göstermeye başladı ve bunlardan biri de Asus’un yeni modeli olan ROG Strix XG17 monitör. Ancak Asus’un yeni monitörü herkesin bildiği monitörlerden biraz farklı. Çünkü 240Hz özelliğine sahip ROG Strix XG17 kullanıcı ile yolculuk yapabiliyor, yani taşınabiliyor.

Asus ROG Strix XG17 taşınabilir monitör 17.3 inç ekran genişliğine sahip ve Full HD çözünürlük sunuyor. Ayrıca monitörün tazeleme oranı 240Hz ve tepki süresi ise 3ms. Oldukça iddialı bir süre.

Dahili batarya ile şarjlı kullanım

Asus taşınabilir monitör 7800 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip ve bu batarya ile 3 saate kadar uzanan bir kullanım sunuyor. Bunun yanında model Quick Charge 3.0 ve USB PD sayesinde hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor.

Cevap bırakın