ASUS, 2022’de Asya Pasifik bölgesinin iklim liderleri arasında gösterildi

0

ASUS, emisyonu azaltan çalışmaları ve sürdürülebilirlik alanında elde ettiği başarılarıyla Financial Times, Nikkei Asia ve Statista tarafından hazırlanan sıralamada birinci oldu.

ASUS, Financial Times, Nikkei Asia ve Statista tarafından Asya Pasifik bölgesinde 2022’nin iklim liderleri arasında gösterildiğini duyurdu. Asya Pasifik bölgesindeki 200 büyük şirketin operasyonlarını ve verilerini dikkate alan çalışmada ASUS’un 2015 ve 2020 yılları arasında gelirine oranla toplam temel sera gazı emisyonunu %94,8 ile en çok azaltan şirket olduğu sonucuna ulaşıldı.

ASUS ayrıca Asya Pasifik bölgesinde 2015 ve 2020 yılları arasında temel emisyonunu %43,2 azaltarak gelire göre bu alanda en başarılı ikinci şirket oldu. Bu sonuçlar ASUS’un, Tayvan’da temel emisyonunu en çok azaltan şirket olduğunu da gösterdi. ASUS ayrıca Asya Pasifik bölgesinde teknoloji ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren şirketler arasında temel emisyonunu en çok azaltan şirket oldu. Elde edilen bu başarı, ASUS’un sürdürülebilir bir gelecek için bugünü dönüştürme çalışmalarına gösterdiği bağlılığı vurguluyor.

2022 Asya Pasifik İklim Liderleri metodolojisi

Financial Times, Nikkei Asia ve Statista, 2022 Asya Pasifik İklim Liderleri listesini oluşturmak için ortak bir araştırma, analiz ve raporlama süreci geliştirdi. Yapılan çalışmalarda halka açık emisyon verileri dikkate alındı. Bu prestijli üçlü, emisyon yoğunluğunu en çok azaltanları öne çıkarmak için topladıkları bilgileri inceleyerek Asya Pasifik bölgesinde bu alanda en başarılı 200 şirketi belirledi. 2015 ve 2020 yılları arasında gelirine göre temel sera gazı emisyonunu en çok azaltan şirketler seçildi.

Cevap bırakın