Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  İncelemelerAnakartASUS, 13. nesil Intel Core işlemciler için Z790 serisi anakartlarını tanıttı

  ASUS, 13. nesil Intel Core işlemciler için Z790 serisi anakartlarını tanıttı

  Gelişmiş bellek profilleri, hız aşırtma, soğutma ve kolay kurulum gibi imkanlar sunan en yeni Intel anakartlar rakip tanımıyor.

  ASUS ROG Maximus, ROG Strix, TUF Gaming ve Prime ürün ailelerine yayılan geniş Intel® Z790 anakart serisini duyurdu. Yeni serideki tüm modeller en yeni 13. nesil Intel Core™ işlemcilere destek veriyor. ASUS Güçlendirilmiş Bellek Profili II, AI Overclocking ve AI Cooling II gibi özel teknolojilerin yanı sıra kullanıcı dostu ASUS Q-Design özellikleri sayesinde ASUS Z790 anakartlar yeni nesil bir sistem kurmak veya mevcut sistemlerini geliştirmek isteyenlere ideal çözümler sunuyor.

  ASUS bir önceki nesil Z690 modellerini sunduğunda DDR5 bellek modülleri daha yeni piyasaya çıkmıştı. Çoğu kullanıcı yeni belleklerin reklamlarda söylendiği gibi yeni anakartlarda çalışıp çalışmayacağından emin olmak istiyordu. ASUS bunu sağlamak için kapsamlı bir çalışma yaptı. ASUS sektörden çok sayıda iş ortağı ile çalışarak, ASUS Güçlendirilmiş Bellek Profilini (AEMP) oluşturdu. Böylece popüler RAM markalarıyla daha iyi ve geniş uyumluluk elde etti.

  Günümüzde daha oturmuş bir hale gelen DDR5 pazarında çok sayıda bellek kitini son derece çekici fiyatlarla görmek mümkün. Kullanıcılar da artık uyumluluktan çok performansı düşünmeye başladılar. ASUS bu sefer de çok kapsamlı bir çalışma yürüttü. ASUS, DDR5 destekli tüm Z790 anakartlarında AEMP II profillerini sunuyor. Bu profiller temel DDR5-4800 özelliklerinden %37,5’e kadar daha yüksek RAM hızı sunuyor.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN