Assassin’s Creed Valhalla için yeni bilgiler ve fiyatı

0

Ubisoft geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir canlı yayında Assassin’s Creed’in yeni oyununu duyurmuştu. Assassin’s Creed Valhalla için bir de sinematik video yayınlandı. Viking döneminde geçecek oyun için oyunun kreatif direktörü Ashraf Ismail de bazı açıklamalarda bulundu ve oyunun savaş sistemi ile ilgili yeni bilgiler paylaştı.

Assassin’s Creed Valhalla nasıl olacak?

Assassin’s Creed Valhalla, PC, PS4 ve Xbox One’ın yanında PS5 ve Xbox Series X için de çıkacak. 2020 yılının son çeyreğinde gelmesi beklenen oyun için Assassin’s Creed Valhalla kreatif direktörü Ashraf Ismail bazı önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalara göre, oyunda birçok silah dual-wield kombinasyonunu destekleyecek. Dual-wield’in her iki elde de silah kullanma tekniği olduğunu belirtelim. Bunun, oyunun savaş sisteminin önemli bir parçası olduğunu söyleyen Ismail, özelliğin oldukça geniş seçenekler sunacağının da altını çizdi. Ismail, “Eğer aynı anda iki kalkan kullanmak istiyorsanız, buna olanak sağlayacağız” dedi.

Oyunun çok daha farklı RPG mekaniklerine sahip olacağını söyleyen Ismail, hedeflerinin Viking Çağı’nı daha iyi şekilde ön plana çıkarmak olduğunu söyledi.

Oyuncular oyunda bir yetenek ağacına sahip olacak ve buradan oynanış tarzına göre kendi yeteneklerini seçecekler. Bununla ilgili de konuşan Ismail, amaçlarının oyuncuların oyunu istedikleri şekilde deneyimlerden bundan haz almasını sağlamak olduğunu belirtti.

Viking Çağı‘nın ruhunu yansıtmak için oyun daha acımasız ve ilkel bir dövüş sistemine sahip olacak. Ayrıca oyunda daha çeşitli düşmanlar olacak.

Ashraf Ismail’in verdiği röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Bir diğer önemli detay lse oyunun fiyatı. Epic Games Store üzerinden satışa sunulacak oyunun standart PC sürümü ön siparişte 269 TL olarak açıklantı. DLC paketlerini de içeren Ultimate sürümü ise 495 TL’lik fiyat etiketine sahip. Konsol tarafında ise beklentiler 500 TL üzeri. Yeni yeni nesil konsollarda bu fiyat daha da yukarı çıkacaktır.

Cevap bırakın