Assassin’s Creed: Osiris ortaya çıktı

0

assassins-creed-syndicate-inceleme-big

İtalya, Fransa gibi Avrupa ülkelerindeki şehirlerde geçen bir aksiyon macera serisi olan Assassin’s Creed, son yılların en önemli video oyunu yapımları arasında. Oyunda amaç genellikle hedefin peşine düşüp onu yok etmek üzerine kurulu, bunun için çatılardan atlayıp, pencerelerden içeri girmek, kesici aletler kullanmak en yaygın şekilde görülen senaryolar arasında.

Her ne kadar bazı yapımları eleştirilse de nispeten başarılı oyunlarla gelen serinin sonraki versiyonuna dair oldukça ilginç bir ipucu ortaya çıktı. Kısa süre önce Türkiye’de de lansmanı gerçekleşen Watch Dogs 2’deki bir sahnede Assassin’s Creed: Osiris’e işaret eden bir an görüldü.

Fark edilir fark edilmez ‘sonraki Assassin’s Creed oyununun adı’ şeklinde yorumlanan ilginç anekdot, Watch Dogs 2’de kahramanın aynı zamanda Assassin’s Creed’in de yapımcısı olan Ubisoft karargahına girerek henüz yayınlanmamış bir video oyununu çalma görevine dayanıyor.

Görev sırasındaki iki Ubisoft çalışanının telefon konuşması dinlemeye alınıyor ve burada beklenen ipucu geliyor; konuşmada ‘Assassin’s Creed: Osiris’ geçiyor.

osiris_pre_e3_leak

Ubisoft’un sonraki Assassin’s Creed oyununun Mısır’da geçeceği son birkaç aydır gündeme geliyordu, bu noktada parçaların bir araya geldiği yeni bir ipucu daha açığa çıkmış oldu.

2017 yılındaki yapımın adı konusundaki tahminler Assassin’s Creed: Osiris, geçeceği ülke iddiası da isimle de bağlantılı olarak Mısır olabilir gibi görünüyor.

Öte yandan tüm bunların büyük bir Ubisoft trolü olma olasılığı da yok değil.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görseller temsilidir.

Cevap bırakın