Assassin’s Creed Origins’in haritası yayınlandı

0

Yeni Assassin’s Creed oyununun haritası yayınlandı. İşte haritanın detayları ve öne çıkanlar…

Assassin’s Creed, Türkiye’de bilinirliği son derece yüksek durumdaki bir oyun serisi. Uzun yıllara dayalı serinin birçok başarılı yapımla birlikte yüzleri güldürdüğü biliniiyor, diğer yandan özellikle Assassin’s Creed Syndicate’teki sorunların ivmeyi azalttığı da.

Serinin arkasındaki şirket Ubisoft, seriye verilen aranın ardından 2017’de gerçeklştirdiği duyuruyla sonraki oyuna dair ilk işaretleri vermişti. Eski Mısır’da geçeceği kaydedilen yapım, Assassin’s Creed Origins adıyla önümüzdeki süreçte oyun severlerin konsol ve PC’lerine merhaba diyecek. Elbette yayınlanmasının öncesinde merak edilen çok sayıda soru gündemde. İşte bunlardan birine yanıt geldi…

Assassin’s Creed Origins’in oyun içi haritası kamuoyuyla paylaşıldı. Şunu belirtmek gerekiyor ki son derece büyük bir macera sahası söz konusu, hatta Assassin’s Creed Black Flag’in yaklaşık dört katı daha büyük bir haritanın sunulacağı bilgisi aktarılmış durumda. Heyecan verici olduğuna şüphe yok…

Elbette haritanın bu denli büyük olmasının arkasında yatan bir gerçek var; oyun, genel olarak çöllerle kaplı bir bölgede (Mısır’da, Nil Deltası ve çevresi) geçiyor. Elbette denizler ve yerleşim yerleri de var.

Bir diğer detay da oyunla ilgili yan görevler ve soru işaretli görevlerle ilgili. Ubisoft, daha önceki oyunlarda eleştirilen yan görevlerin azlığı ve düşük detaylarla gelmesi konusuna çok daha iyi yanıtlar verileceğini açıkladı. Ek olarak soru işaretli görevlerin de oyun severlerin karşısına çıkacağı bildirildi.

Cevap bırakın