Assassin’s Creed III Remastered İnceleme

0

Ubisoft’un Assassin’s Creed serisi yıllardır sevilen isimlerden biri oldu. Bazı noktalarda oyuncuların istediğini veremese de hikaye noktasında bizi hiçbir zaman hüsrana uğratmadı, en azından son birkaç oyundur. Assassin’s Creed III Remastered hikayesi bizi 1775 Amerikan Devrimi’nin dönemlerine sürüklüyor.

Kızılderili suikastçi Connor olarak halkımızın özgürlüğü için savaşmaktayız. Remaster kelimesinin dillerden düşmediği son zamanlarda Assassin’s Creed III’ün de yerini aldığı konum, daha iyi grafiklerin yanında DLC paketlerini ve Assassin’s Creed 3: Liberation HD de barındırıyor. İşin güzel kısmı eğer Assassin’s Creed Odyssey season pass sahibiyseniz, AC3 Remastered ücretsiz olarak Uplay hesabınızdaki yerini çoktan almıştır bile. Oyun, eski ismin “yenilenmiş” hali olduğu için büyük değişiklikler içermiyor ancak oynanış noktasında her şeyi tek pakette sunması, birçok AC severi mutlu edecek cinsten.

Özellikle AC3 severlerdenseniz, muhtemelen oyunun “remastered” versiyonuna bayılacaksınız. Grafik noktasında karakter detayları, parlama ve kaplamalardaki düzeltmeler anında göze çarpıyor. Ek olarak ses kısmındaki yeni dokunuşlar, müziğe ve seslendirmeye önem verenlerin de hoşuna gidecek düzeltmeler içeriyor.Tabii bazı noktalarda karakter konuşmaları ve seslendirme uyum sağlayamadığında rahatsız olabiliyorsunuz. Assassin’s Creed 3 ve Liberation, PS4 ve Xbox One içinde 4K destekli ve 30fps, ancak PC kısmında 60 fps kilidi biraz can sıkıcı.

Güzel kısım ise daha canlı görünen AC3 evreni, atmosfer noktasında muazzam görünüyor. Mevsim değişiklerinden tutun binalara ve deniz seyahatlarine kadar birçok çevresel detay başarılı işlenmiş.Karakter düzenlemelerinde saç, kostüm ve silahlar derken her şey güzel ancak hala bakışlardaki donukluk konusunda Ubisoft, pek dersine çalışamamış gibi duruyor. Görünen o ki Ubisoft, Assassin’s Creed III Remastered için hemen hemen tüm gücünü kullanmış. Gönül isterdi ki biraz daha zorlayıp, ufak tefek hataları ve teknik bug’ları da tamamen yok edebilseymiş.

Tabii oyunun temeline bakıldığında oynanışı zaten pek de iyi olmayan AC3’ün remastered versiyonunda daha fazlasını beklemek pek mümkün değil. Barındırdığı DLC’lere ve Assassin’s Creed 3: Liberation HD’ye göre değerlendirirsek, serinin takipçileri için şans verilmeye değer. Diğer bir seçeneğiniz ise Assassin’s Creed Odyssey season pass alarak, çok daha fazla içeriğe ulaşmak. Seçim sizin.

Cevap bırakın