#Aşk için 2.5 milyar Tweet atıldı

0

mailservice

14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde Twitter bir yılın #Aşk’a dair bilgilerini paylaştı. 2016’da “Aşk” sözcüğüyle 12 farklı dilde 2.5 milyar tweet atıldı. En çok beğenilen tweet; Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın görevinden ayrılırken attığı tweet oldu. Türkiye’de en çok kullanılan sevgi emojileri ise kalpler ve gülümseyen yüzler oldu.

Bu yılki Twitter kampanyası çerçevesinde de dünyanın her neresindeyseniz, 14 Şubat’ta #LoveHappens hashtagiyle tweet atarak çok özel bir emojinin belirmesini sağlayabiliyorsunuz.

Twitter dünyada neler oluyorsa onu takip etmeniz için ilgi çekici yollardan biri; bazen de Twitter’da “aşk olur” #LoveHappens. Twitter’ın Sevgililer Günü için yayınladığı blog’a göre; geçtiğimiz yıl “Aşk” sözcüğüyle 12 farklı dilde 2.5 milyar tweet atıldı. Bu hep daha fazla “aşk” anlamına geliyor…

Türkiye’de de sevgiyi anlatmak için en çok kullanılan emojiler ise gülümseyen yüzler, gül ve kırmızı kalp oldu.

Bu yıl Sevgililer Günü’nde Twitter’da hem #Aşk kutlanacak hem de bu platformu sevgilerini haykırmak ve başkalarına duyurmak için başvurulan milyonlarca yol onurlandırılacak. Twitter; dünyanın dört bir tarafında yaşanan aşkların takip edildiği, sevgilerin ifade edildiği, onlarca felakete rağmen aşkların gösterildiği, yaşamlarımızda fark yaratanlar için duyguların paylaşıldığı ve hatta aşık olunan platform oldu.

Cevap bırakın