Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınArzum’un 9 aylık satışları 1,9 milyar TL’ye ulaştı

  Arzum’un 9 aylık satışları 1,9 milyar TL’ye ulaştı

  Arzum yılın ilk dokuz ayında toplam satış gelirini geçen yılın aynı dönemine göre %100,8 oranında artırarak 1,9 milyar TL’ye taşıdı.

  2023 yılı 9 aylık finansal sonuçlarını açıklayan Arzum, net kârını yüzde 225,8 artırarak 112,9 milyon TL’ye esas faaliyet kârını yüzde 171,7 artışla 295 milyon TL’ye yükseltti. Arzum’un FAVÖK (faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı) sonucu ise yüzde 142,4’lük artışla 286 milyon TL’yi buldu. Ayrıca 30 Eylül 2023 itibarıyla Arzum’un öz kaynakları 308 milyon TL’ye ulaştı.

  “Üçüncü çeyrekte de satışlarımızı artırmayı başardık”

  Arzum Mali ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Genel Müdür Arda Altınok, “Birçok bireysel kullanıcının tatilde olduğu ve buna bağlı birçok sektörün durgunlaştığı üçüncü çeyrek döneminde de Arzum olarak satışlarımızı artırmayı başardık. Satışlarımız özellikle ihtiyaçların daha fazla gündeme geldiği okula dönüş hazırlıklarının başladığı üçüncü çeyreğin son iki ayında daha fazla artış gösterdi. Mevsimsellik etkisi ve finansman giderlerinin artışı sebebiyle zorlu bir çeyrek de olsa, çoklu ürün ve kanal stratejimizin birçok olumlu etkisi ile 9 aylık finansal sonuçlarımızda hasılatımızı yaklaşık 2 milyar TL’ye ulaştırdık.” dedi.

  Yurt dışı satışlarda TL bazında yüzde 90 artış

  Çoklu kanal stratejileriyle üçüncü çeyrekte yurt dışı satışlarda da güçlü rakamlar yakaladıklarını belirten Arda Altınok, “Odağımızı koruduğumuz ve yatırımlarına ağırlık verdiğimiz yurt dışı pazarlarında oldukça başarılı satış rakamlarına ulaştık. Bu dönemde 60’tan fazla ülkeye olan satışlarımızda, TL bazında yüzde 90 artış elde ettik.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN