Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile yeni bir LEGO deneyimi

0

LEGO yapım parçaları tüm dünyada milyonlarca çocuk için eğlence ve ilham kaynağı. LEGO yapım parçaları ile yeni hikayeler ve tasarımlar oluşturan çocuklar, LEGO Hidden Side ile yapım parçalarının dijital dünya ile birleştiği alışılmışın dışında bir oyun deneyimi yaşıyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojisiyle oyun oynamanın yenilikçi ve eğlenceli yolunu deneyimleyen çocuklar, yapım parçalarıyla yaptıkları yaratıcı tasarımlardan dijital oyunda problem çözme aşamasına geçiyor. Yeni set, çocuklara sadece oyun oynayacakları değil, aynı zamanda problem çözme becerilerini geliştiren, içgüdüsel olarak değişime nasıl cevap vereceklerini öğreten ve en önemlisi eğlenerek öğrendikleri büyüleyici bir ortam sunuyor.

Sakin Newbury kasabasında ilk bakışta alışılmışın dışında bir şey göremeyebilirsiniz. Ancak aniden gerilim, heyecan ve hayaletlerle dolu gizemli bir dünyayı keşfedeceksiniz. Kahramanlarımız Jack ve Parker, LEGO Hidden Side’ın gizli dünyasında size rehberlik ediyor.

Diğer LEGO® setlerine benzer şekilde yapılandırılan LEGO Hidden Side, aynı zamanda her biri yerine yerleştirildikten sonra döndürülebilen renkli yapım parçaları içeriyor. Bu parçalar, yapım parçalarının akıllı telefonlarla birlikte kullanıldığı bir sonraki aşamaya geçme açısından önem taşıyor. Tüm kitapçıklarda, mobil uygulamayı App Store ve Google Play’den indirebilmek için QR kodu yer alıyor.

Fiziksel oyun sanal dünya ile buluşuyor

Giriş menüsü iki bölümden oluşuyor. İlk kısımda bir hayalet rolü üstleniyor ve doğaüstü dünyanın parçası olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimliyorsunuz. Uygulamanın ikinci bölümünde ise en az bir LEGO® Hidden Side setinin önceden tamamlanmış olması gerekiyor. Hangi setle oynamak istediğinizi seçtikten sonra telefonunuzu sete yönlendirebilir ve ardından LEGO Hidden Side’ın büyüsünü yaşayabilirsiniz!

Cevap bırakın