Artırılmış gerçeklik oyunu Ghost Invasion yayınlandı

0

ghost-invasion-930x465

Son döneme sanal gerçeklik öne çıksa da artırılmış gerçeklik tarafının da ilgi çekici gelişmelere sahne olduğu görülüyor. İşte bu gelişmelerden biri, Microsoft HoloLens için tasarlanan Ghost Invasion adlı oyun.

Ghost Invasion, sizi bir hayalet avcısına dönüştürüyor. HoloLens adlı giyilebilir teknoloji ürünü ile birlikte yaşam alanlarının aynı şekilde görülmesi ama dijital görüntülerin de karşınıza gelmesi sağlanırken; Ghost Invasion ile etrafınızda hayaletler beliriyor, elinizdeki silahla onları yakalamaya çalışmanız ise yapımın senaryosunun baş aktörü durumunda. Gerçek dünyada hayaletlerin izini sürüyorsunuz özetle.

Beklentiler ve diğer detaylar…

Microsoft Store üzerinden 1 dolar fiyat etiketi ile satışına başlanan Ghost Invasion, artırılmış gerçeklik alanında üretilmiş az sayıda uygulamadan biri. Windows Holographic adlı platformdaki ilk 100 uygulama arasında yer alıyor. Öte yandan Microsoft HoloLens’in son kullanıcı için hazır bir ürün olmadığını belirtmek gerekiyor; 3 bin dolar fiyatla geliştiriciler için özel bir sürümün satışı gerçekleştiriliyor. Bu yönüyle Ghost Invasion’ın büyük indirilme rakamlarına ulaşması ve gelir elde etmesi gibi durumlar söz konusu değil. Geleceğe yönelik bir ‘ön hazırlık’ olarak nitelendirilebilmesi ise mümkün.

Önümüzdeki yıllarda artırılmış gerçeklik alanında çok daha yaygın kullanım şekilleri aygıt ve yazılımların teknoloji dünyası ile buluşması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın