Artırılmış Gerçeklik destekli toplantı çözümü tanıtıldı

0

Webex’in toplantı işlevini sarmal 3D hologramlarla bir araya getiren Webex Hologram, sanal ve yüz yüze iş birliği arasındaki boşluğu kapatmak için artırılmış gerçeklikten yararlanıyor.

CİSCO WebexOne’da hibrit çalışmaya yönelik gelecek nesil iş birliği ürünü Webex Hologram’ın ön tanıtımını gerçekleştirdi. Webex Hologram, artırılmış gerçeklik headset’lerinden (AR gözlükleri) yararlanarak Webex’in zengin özellikli toplantı işlevini sarmal 3D hologramlarla bir araya getiren sektörün tek gerçek zamanlı toplantı çözümü. Çalışanların %64’ünün uzaktan çalışma imkanının işlerine devam etme ya da işten ayrılma kararlarını doğrudan etkilediği konusunda hemfikir olduğu bir dönemde (Kaynak: Cisco Hibrit Çalışma Endeksi-Cisco Hybrid Work Index), şirketlerin giderek daha esnek çalışma düzeni ve donanım imkanları sağlaması gerekliliği doğuyor. Ancak bu, fiziksel bir nesneyle tasarım veya eğitim gibi aktif katılımlı iş birliği gerektiren işler ve ekipler için zorluk teşkil ediyor. İşte Webex Hologram’ın holografik özellikleri sayesinde katılımcılar artık önceden yalnızca yüz yüze ortamlarda mümkün olan şekillerde online olarak da etkileşime girebilecek.

Webex Hologram ile ilgili açıklama yapan Cisco Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Teknolojiden Sorumlu Başkanı Osama Al-Zoubi, “Cisco olarak misyonumuz dünyadaki 3 milyar dijital çalışana dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar eşit katılım sağlamak. Webex Hologram, sanal ve yüz yüze çalışma ortamları arasında hiçbir boşluk kalmayacak şekilde kusursuz bir iş deneyimi sunma misyonumuzu gerçekleştirmeye yönelik büyük bir adımı temsil ediyor.” dedi.

Cevap bırakın