Artık Twitter’da 140 karakterin tamamı yanıtlarda kullanılabilecek

0

Ekran Resmi 2017-03-30 22.49.19

Twitter’da beklenen ‘140 karakter’ hamlelerinden ilki geldi! Resmi açıklamasında; “140 karakter ile daha fazla şeyi ifade etmenize olanak sağlayacak olanaklar üzerinde çalıştığımızı söylemiştik, hatırlıyor musunuz? O zamandan beri iki güncelleme yaptık ve bugün de bir güncelleme daha açıklıyoruz. Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek” diyen sosyal medya ağı, böylelikle 140 karakter sayısındaki ilk ‘esnekliği de’ duyurmuş oldu. Sonraki beklenti ise tamamen kaldırılan karakter sayısı. Bunun yakın zamanda gerçekleşmesi beklenmese de uzun vadede olasılıklar dahilide olduğu kaydediliyor.

Twitter’ın yeni özelliği ile yanıt yazdığınız kişi; atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.“Yanıtla” üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca görüp kontrol edebileceksiniz. Ayrıca bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında “@” ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları görebilmek mümkün hale geliyor.

Yanıt yazarken tüm 140 karakter kullanılabileceği için grup konuşmalarının daha konforlu olacağı da belirtilenler arasında. Gerçekleştirilen güncellemeler sonrasında söz konusu özelliğin deneyimlenmesine başlanabiliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın