Artık GoPro üzerinden de Periscope yayını yapılabilecek

0

Ekran_Resmi_2016-01-27_00_53_40

Periscope, son dönemin en çarpıcı ve en başarılı sosyal uygulamaları arasında. Temel prensip ön kameranın kullanımı ve bu sayede gerçekleştirilen canlı yayınlar. Konular dünyanın neresinde olursa olsun oturan ya da pek de hareket etmeyen kimselerin konuşmalarından ibaretti. En büyük aksiyon ise düşen insanların ya da futbol maçlarının yayını şeklindeydi. Yeni Periscope 1.3.3 güncellemesi ise bu durumu kısmen değiştirecek gibi görünüyor.

Aksiyon kamerası denildiği anda akla ilk gelen marka GoPro üzerinden Periscope yayını yapılabilmesi artık mümkün. Bunun için tek koşul ise GoPro’nun yanı sıra bir de iPhone cihazına (iOS) sahip olunması. Apple’ın akıllı telefonu ile GoPro arasında kurulacak bağlantı sonrasında yayın yapılabilecek. Yayın için baz alınan formül, GoPro’dan gerçekleştirilecek kaydın iPhone’a aktarımı şeklinde. Bu yayın hem iOS hem de Android cihazlar üzerinden izlenebilecek ve iPhone ekran kilidi aktif hale gelse dahi yayının kesilmeyeceğinin de altını çizelim. GoPro-Android desteğinin de kısa süre içinde sunulması bekleniyor. Küçük bir anekdot daha var; tüm GoPro kameraları söz konusu özelliği desteklemiyor. Resmi açıklamaya göre Periscope’dan canlı yayın, ilk aşamada GoPro HERO4 Silver ve HERO4 Black serisindeki modeller üzerinden gerçekleştirilebilecek.

GoPro ile hareket dolu anların Periscope üzerinden canlı yayın ile insanlara sunulması heyecan verici. Mobil uygulama açısından da önemli bir ilgi artırımına neden olması bekleniyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Ekran_Resmi_2016-01-27_00_53_48

Cevap bırakın