Arena of Valor International Championship 2021’in kazananına büyük ödül

0

Küresel ekosistem büyümeye hazırlanıyor, AIC’nin ödül havuzu 2022 yılında ikiye katlanarak 2 milyon dolara çıkıyor.

Arena of Valor International Championship (AIC) 2021 turnuvasını kazanarak kupayı havaya kaldıran ve 400 bin dolarlık büyük ödülünü evine götüren takım Buriram United oldu.

Kasım ayının sonlarında başlayan dünya şampiyonasında, sekiz bölgeden 14 takım turnuvayı kazanmak için kıyasıya mücadele etti. Bu yıl beşincisi düzenlenen AIC turnuvasında, geçen seneye göre iki katından fazla ödülle toplamda 1 milyon dolarlık ödül havuzu bulunuyordu. Turnuva, heyecanla beklenen MOBA espor mücadelelerinde oyuncuların güvenli bir şekilde oynayıp keyif alabilmeleri için çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.

AIC 2021’in başarısı sayesinde organizatörler Level Infinite ve yayıncı Garena, bugün yaptıkları açıklama ile Arena of Valor (AoV) için 2022 yılında dünya çapında geniş kapsamlı espor planları yaptıklarını duyurdu. Gelecek yıldan itibaren küresel espor yapısı, amatör turnuvalardan, profesyonel rekabetin zirvesi olan AoV International Championship (AIC) ve AoV World Cup (AWC)’ye kadarki tüm katmanların yükseltilmesine odaklanacak.

Garena Küresel Espor Müdürü Justin Lye konuyla ilgili, “Geçmiş yıllara göre hayranlarımızın güçlü desteklerinin ve oyuncularımızın büyüyen tutkularını görmek bizim en büyük kazancımız oldu. AoV için 2022 yılında rekabetin boyutunu artıracağımız için çok heyecanlıyız. Profesyonel liglere daha fazla takım davet edilecek, ayrıca seçili bölgelerde ödül havuzu da yükseltilecek. Umarız bunlar, takımların en yüksekleri hedeflemesi için onlara cesaret verici adımlar olur” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın