Arçelik’ten yüzde 100 geri dönüştürülmüş ürün kutuları

0

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonu ile sürdürülebilirlik alanında öncü çalışmalara imza atan Arçelik, Türkiye’de üretilen kutularında %100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir kâğıt kullanımına geçti.

Dünyanın geleceği için sürdürülebilir iş modelleri geliştiren Arçelik, doğanın korunması adına önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Arçelik, Türkiye’de üretilen küçük ev aletleri ürünlerinin kutularını %100 geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir kâğıtlardan üretti.

Şirketin bu yeni proje ile gelecek nesillere yeşil ve temiz bir doğa bırakmayı hedeflediğini vurgulayan Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, “Küresel üretimde karbon nötr olmayı başarmış bir şirket olarak çevresel sürdürülebilirlik performansımızı daha da ileri taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz…” dedi.

Arçelik’in bilim temelli sera gazı azaltım hedefleri onaylandı

Tüm dünyayı sarsan COVID-19’un gezegenin sürdürülebilirliği için insanları harekete geçmeye zorladığına dikkat çeken Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu, şunları söyledi: “İklim krizi başta olmak üzere çevre sorunlarına karşı gerekli adımları gecikmeden atmak, sorumlu üretim-tüketim anlayışımız ve inovatif çevre dostu teknolojilerimizle doğal varlıkları koruyarak dünyanın geleceğine sahip çıkmak en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor.  Arçelik, 2017 yılından bu yana Bilim Temelli Hedef Girişimi’nin (Science Based Targets Initiative) tarafları arasında yer alarak bu konudaki kararlılığını net bir şekilde ortaya koydu. Paris Anlaşması’nın küresel sıcaklık artışını “2°C’nin çok altında” sınırlama hedefiyle uyumlu 2030 sera gazı emisyonlarını azaltma hedeflerimiz, geçtiğimiz günlerde Bilim Temelli Hedefler Girişimi (Science Based Targets Initiative) tarafından onaylandı. Bilim temelli hedefler belirleyerek sektörümüze ve karbon nötr üretime geçişe liderlik etmekten gurur duyuyoruz.”

Cevap bırakın