Arçelik’e World Retail Awards’tan prestijli ödül

0

Çok kanallı ticari dönüşüm yolculuğu ile sektörüne öncülük eden Arçelik, küresel ölçekte önemli başarılara imza atıyor. Arçelik, alanında en prestijli ödüllerden olan World Retail Awards’ta (Dünya Perakendecilik Ödülleri) “Çok Kanallı Ticari ve Dijital Dönüşüm” kategorisinde dünyanın en iyisi seçildi.

Arçelik, çok kanallı ticari dönüşüm başarısını aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Arçelik’in dijitalleşme ile birlikte değişen müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamak amacıyla başlattığı ticari dönüşüm yolculuğu World Retail Awards’ta ödüle layık görüldü. Arçelik “Çok Kanallı Ticari ve Dijital Dönüşüm” kategorisinde dünyanın en iyisi seçildi. World Retail Awards 2021 için, pandemi nedeniyle 1,5 yıllık dönemi kapsayan süre içerisinde perakende alanındaki yenilikler değerlendirildi.

Rekor başvurunun olduğu ödüllerde, Arçelik’in ticari dönüşüm yolculuğu şu özellikleriyle öne çıktı;

  • CEO’dan çalışanlara, merkezden satış noktalarına kadar dönüşümün sahiplenilmesi
  • Tüm tüketici temas noktalarında kısa sürede dijitalleşme
  • Süreçlerin optimize edilişindeki hız ve iş birliği
  • Ticari dönüşümün iş sonuçlarına rakamsal yansıması
  • E-ticarette çarpıcı büyüme
  • Şirketin büyüklüğüne rağmen köklü bir değişimin başarılabilmesi
  • Pandemi dönemi kısıtlarına hızlı ve etkili adaptasyon

World Retail Awards’ta, Sosyal Farkındalık, En Başarılı Perakende İnovasyonu, En Başarılı Eve Teslim Deneyimi, Perakendede Kapsayıcılık ve Çeşitlilik, Sürdürülebilir Gelecek ve En Başarılı Müşteri Deneyimi olmak üzere farklı kategorilerde ödüller verildi. Arçelik’in yanı sıra El Corte Ingles, Alibaba, Walgreens, Carrefour, IKEA, Walmart ve SM Supermalls gibi dünya devi şirketler ödüle layık görüldü.

Cevap bırakın