Arçelik’e tarihi ödül

0

1491377263_7TN_2647

Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi, JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance) tarafından Toplam Üretken Bakım (Total Productive Maintenance) alanında en yüksek seviye olan “TPM World Class” ödülünü alarak tarihe geçti. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi dünya genelinde bu ödülü alan 21. işletme olurken, sektöründe bu seviyeye ulaşan ilk işletme unvanını kazandı.

Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi, işletmelerde tüm süreçlerde kayıpları azaltarak verimliliğin en üst seviyeye çıkartılması felsefesi üzerine kurulmuş bir yönetim modeli olan Toplam Üretken Bakım (Total Productive Maintenance) alanında en prestijli ödülü alarak tarihe adını altın harflerle yazdırmayı başardı.

JIPM (Japan Institute of Plant Maintenance), ‘TPM World Class’ ödülüne bu yıl Arçelik A.Ş. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi’ni layık buldu. Eskişehir Buzdolabı İşletmesi dünya genelinde birçok önemli dev şirketin ardından bu ödülü hak eden 21. işletme olurken, dünya beyaz eşya sektöründe bu seviyeye ulaşan ilk işletme unvanını da kazandı. Bu yıl 17 ülkeden farklı seviyelerde ödül kazanan işletmeler arasında da en üst seviye ödülü kazanan tek işletme oldu.

Japonya’nın Kyoto şehrinde düzenlenen ödül törenine katılan Arçelik A.Ş. Eskişehir İşletmesi Buzdolabı Ürün Direktörü Haldun Dingeç teşekkür konuşması yaptı. Haldun Dingeç, TPM World Class ödülünü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu: “Eskişehir İşletmemizin elde ettiği bu tarihi başarı hepimizi oldukça gururlandırdı. İşletmemiz, 2002 yılından beri aralıksız olarak disiplinle ve kararlılıkla sürdürdüğü çalışmalar, işletmedeki arkadaşlarımızın bu çalışmalara tam katılımı ve doğru dizayn edilmiş TPM ofis yapısı Eskişehir İşletmesi’nin TPM yolculuğundaki bu eşsiz başarısını getiren en önemli faktörler oldu.”

Cevap bırakın