Araştırma: Türk halkının yüzde 19’u akıllı saat satın almayı düşünüyor

0

2021 yılının temmuz ayında, 18-56 yaş arası kişiler arasında yapılan araştırma sonucunda HUAWEI ve IPSOS araştırma şirketi tarafından Türkiye’deki pandemi süreci fiziksel/zihinsel sağlık durumuna, giyilebilir cihaz satın alma ve kullanım tercihlerine ışık tutan bir rapor yayınlandı…

HUAWEI ve IPSOS’un hazırladığı rapora göre,Türk halkının neredeyse yarısı son 12 aydaki stres düzeyinden memnun değil. Pandemi, yaşamın bu yönleri üzerinde, uyku kalitesi ve iş-yaşam dengesi üzerinde çeşitli belirgin olumsuz etkiler yarattı.

Araştırmaya katılanlar, yeni cihazların bazı normalleşme ve sağlık planlarının gerçekleştirilmesine yardımcı olabileceğini kabul ediyor. Neredeyse yarısı, akıllı saatin veya akıllı bilekliklerin kilo vermek gibi çeşitli hedeflere ulaşmayı kolaylaştırabileceğine inanıyor.

Plan gerçekleştirme özelliğine sahip cihazlara güvenmek, yalnızca akıllı saatleri hesaba kattığımızda özellikle yöneticiler arasında, akıllı bileklikleri de dahil ettiğimizde kadınlar ve en genç grup arasında özellikle yaygın.

Akıllı saat kullanımı artacak

Akıllı telefonlar en yaygın kullanılan cihazlar ancak katılımcıların 1/5’inden fazlası akıllı saat kullanıyor ve yüzde 19’u akıllı saat almak istiyor. Bu durum, genel nüfusun akıllı saat kullanım oranını 12 ay içinde yaklaşık 2 katına çıkartabilir.

Tüm işlevler arasında adım sayacı genel olarak en yaygın olanı, ancak uyku monitörü ve nabız ölçer kalitesi akıllı saat ve akıllı bileklik kullanıcıları arasında popüler. Ayrıca stres seviyesi izlemeyi kullanmaya olan ilgiyi de önemli. Hangi özelliklerin en çekici olduğuna gelince, ilk 2 sırada uzun pil ömrü ve su geçirmezlik varken, sürekli sağlık izleme, birçok insanın hayatı iyileştirdiğine inandığı bir özellik.

Cevap bırakın