Araştırma: Oyun tutkunları eşi dostu ihmal etmiyor

0

Researchscape tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre oyun tutkunları, sosyal sorumluklarının farkında.

Researchscape tarafındna gerçekleştirilen bir araştırma, ilginç sonuçları ile dikkat çekti. Buna göre oyun tutkunları oyun oynamak için haftada ortalama altı ile dokuz saat harcarken, %25’i haftada 10 ile 19 saat ve her beş oyuncudan biri (%21) haftada 20 saat ya da daha fazla zaman harcıyor.

Oyun tutkunları oyun oynamanın onlar için öncelikli olduğunu ve istediklerinde, uykudan (%37) ve yemekten (%27) ödün verdiklerini söylüyorlar. Ancak bugünün oyun tutkunları, sosyal sorumluluklardan kaçmıyorlar.

Sadece her dört kişiden biri bile değil daha az orandaki oyun tutkunu oyun oynamak için bayram gibi özel günlerdeki kutlamaları (%23), bir arkadaşın partisini (%21), bir aile üyesinin doğum gününü (%18) ya da profesyonel bir spor etkinliğini (yine %18) ekeceğini söylüyor.

Oyuncular pek çok şeyden vazgeçmeye gönüllü!

Katılımcılar video oyunları oynamak için şekerlemeler (%28), en sevdikleri televizyon programı (%23) ve sosyal medya da (%23) dahil olmak üzere, pek çok şeyden vazgeçmeye gönüllü oluyor. Beklendiği gibi, genç oyun tutkunları (39 ya da daha genç), 40 yaşının üzerindekilere kıyasla daha fazla şeyden vazgeçebiliyor.

Yetenek düzeyi önemli olsa da kaybetmek dünyanın sonu değil. Sadece yüzde 23’ü zorlu bir maçı kaybetmenin azalan pil düzeyi, yüzde 20’si trafik sıkışıklığından ve yüzde 19’u soğuk bir duştan daha kötü olduğunu söylüyor.

Cevap bırakın