Araştırma: İnternet trafiğini en çok tüketen platform Netflix

0

İnternet trafiğini en çok tüketenler açıklandı. Zirvede video izleme platformları yer aldı. İşte detaylar…

Küresel internet trafiğinin hangi alanlarda kullanıldığına odaklanan bir araştırma yayınlandı. Buna göre popüler dizi ve programlarıyla milyonları peşinden sürükleyen Netflix, internet trafiğini en çok tüketen platform durumunda.

Beklentiler Google, gerçek Netflix…

Netflix, YouTube’u dahi geride bırakarak internet trafiğinin tüketiminde zirvede yer aldı. 1997 yılında kurulan şirket, çok sayıda popüler dizi, show ve filmi, abonelik sistemi eşliğinde izleyenlerle buluşturuyor.

Netflix, internetin yüzde 15’ini tüketirken onu ‘gömülü videolar’, yüzde 13,1’le izliyor. Takipteki platform bir diğer tanınmış ‘izleme’ deneyimi olan YouTube oldu; Google şirketinin payı yüzde 13,1 olarak gerçekleşti. Genel itibarıyla internet videoların izlenmesi için kullanılıyor; verilere göre yüzde 58’lik oranla kullanım bu odak noktası etrafında şekilleniyor. Takipte ise yüzde 22’yle BitTorrent indirmeleri yer alıyor.

Genel itibarıyla internet = video gibi bir durum söz konusu…

Sosyal medya şaşırttı

Sosyal medya ise oldukça büyük bir sürprizle yüzde 5,1’lik oranla internet trafiğinin merkezi. Son olarak en çok oynanan çevrimiçi oyun League of Legends (LoL) oldu. İlk kez 2009 yılında Riot Games tarafından sunulan yapım, Microsoft Windows ve Apple’ın macOS işletim sistemleri üzerinden oynanabiliyor. 

Cevap bırakın