Araştırma: Android kullanıcıları, iOS kullanıcılarından daha sadık

0

Android kullanırken bunu bırakıp iOS cihaza geçiş yapma sıklığı, artık iOS’den Android’e geçişten daha düşük. İşte detaylar…

Çok uzun yıllardan beri mobil işletim sistemleri arasındaki rekabettin hız kesmeden devam ettiğine tanıklık ediliyor. iOS mi Android mi sorusu da gündemden asla düşmeyecek gibi. Bununla birlikte iOS işletim sistemi, iPhone, iPad ve iPod touch cihazları ile birlikte hatrı sayılır bir kullanıcı sadakati sağlıyor.

Önceki yıllarda iOS işletim sistemini kullanan bir cihaz sahibi olan kimsenin, bu deneyimini bırakıp Android işletim sistemine sahip farklı bir cihaza geçiş yapması sık rastlanabilir bir durum değildi. Ancak son araştırmalar gösteriyor ki bu durum değişti.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlere, iOS kullanıcılarının geçiş yapma oranında artış görülüyor. Bu durum oldukça şaşırtıcı, çünkü önceki yıllardaki eğilimin değişmekte olduğuna işaret ediyor.

Yüzde 91!

Bu alanda yapılan bir araştırmaya göre Android kullanıcılarının %91’i işletim sistemlerine uzun süreli kullanmaya devam ederken iOS’de bu oran %86. Dolayısıyla Android kullanıcıları genellikle iOS’e daha az sıklıkla geçerkeni iOS’den Android’e geçişlerde durum bir nebze daha farklı.

MediaMarkt’ta satışta olan akıllı telefon modellerini yakından incelemek ve online alışveriş ile satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınz.

Cevap bırakın