Araç içinde konforunuzu artıracak aksesuarlar

Araç içinde konforunuzu artıracak aksesuarlar

0

Bu yaz otomobillerimiz geçtiğimiz yazlardan çok daha kıymetli ve önemli. Çünkü koronavirüs vaka sayıları binin altına düşse de salgın hala tam olarak kontrol altına alınamadığından otobüs, uçak ya da toplu olarak seyahat ettiğimiz diğer tüm araçları kullanma konusunda çoğumuz hala tedirginiz. Bu bağlamda bu yaz tatili için ulaşım aracı olarak araç sahiplerinin çoğu kendi araçları ile bir yerlere gitmeyi tercih ediyor. Yazlık yörelere kimi 10-12 saatleri bulan bu yolculukların konforlu geçmesi ise aracın kendisi kadar içindeki aksesuarlara da bağlı. Hepimizin konfordan beklentisi farklı da olsa bu yaz hepimizin önceliği sanırım hijyen. Dolayısıyla rahat ve huzurlu bir yolculuğun ilk şartı temiz bir araç.

Yeni normalin olmazsa olmazı: Araç içi hijyen
Motul’un yeni Car Care seri ile otomotiv sektöründeki ürün portföyünü yeni ürünlerle genişletmiş. Aracın iç ve dış yüzeyi için etkili ve kalıcı bakım sağlamak için geliştirilen yeni Car Care Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri Serisi 11 üründen oluşuyor. Cam Temizleyici, Lastik Tamir Spreyi, Oto Şampuanı, Çizik Giderici, Ekspres Parlatıcı, Böcek Temizleyici ve Jant Temizleyici otomobilin dışı için ihtiyaç duyulan ürünler olarak öne çıkıyor. Sürücülerin ve araçların içini ferahlatacak Plastik Temizleyici, Deri Temizleyici, Kumaş Temizleyici ve Koku Giderici ürünleri ise Car Care serisinin araç içi ürünlerini oluşturuyor. Lastik patlaması durumunda otomobil lastiğini sökmeden anında şişiren ve tamir noktasına kadar güvenli sürüş sağlayan Lastik Tamir Spreyi ile tüm boyalı ve cilalı yüzeyler için ince çizikleri yok eden Çizik Giderici otomobil sahiplerinin kurtarıcısı olacak.

Uzun yolda özellikle aracı kullanan kişinin rahatı önemlidir. Medisana’nın Araç İçi Soğutuculu ve Masaj Fonksiyonlu Masaj Minderi, özellikle yaz tatillerinde arabasıyla uzun yolculuklara çıkmayı sevenler için ideal. Güçlü hava akımı sayesinde hızlı ve etkili araç içi soğuma sağlayan ürün, masaj fonksiyonuna da sahip. 3D nefes alan kumaş ile daha etkili soğuma ve ısınmayı engelleme sağlayan araç içi masaj minderi, kablolu kumandası sayesinde kolay kullanım imkanı veriyor ve terlemeyi önleyerek konforlu bir sürüş sunuyor.

Araç içi telefon tutucular herkesin favorisi
Otomobil yolculuklarında akıllı telefonumuza navigasyon, acil bir arama ya da bir başka bir nedenle bakmamız gereken durumlar olabiliyor. Telefonların araç seyir halindeyken rahat bir şekilde kullanılmasını sağlayan MountCharge, güvenli ve pratik bir kullanım sunuyor. Hava tahliyesi sağlayan değiştirilebilir bir taban veya ön cam ile donatılmış olan MountCharge, 6,5 inçe kadar tüm akıllı telefonlarla uyum sağlıyor. Şarj noktasının konumunu ayarlayabilmesi sayesinde kablosuz şarj ile donatılmış tüm cihazlarla uyumlu çalışabilen araç içi telefon tutucu, otomatik serbest bırakma işlevi sayesinde kilitleme kapaklarını otomatik olarak açarak akıllı telefonu güvenli şekilde konumlandırmaya olanak tanıyor. Cihazın ayarlanabilir ayakları ve lastik kapakları, araç seyir halindeyken akıllı telefonunun dengede kalabilmesini sağlıyor. 360 derece ayarlanabilir başlık sayesinde akıllı telefonun açısını farklı şekilde değiştirebilmek de mümkün oluyor. Ağırlığı yalnızca 220 gram olan ve genişliği maksimum açıklıkta 9 cm olan MountCharge, micro USB girişine sahip.

Eğlence içi multimedya oynatıcı, güvenlik içi kamera şart
Ara içi kameralar son dönemin en popüler aksesuarlardan biri. Kamera açısı ayarlanabilen Anker Roav Dashcam C1 otomobilinizi çalıştırdığınızda otomatik olarak kayda başlıyor ve aracınızın kontağını kapattığınızda da 1 dakika içinde video kaydı bitirip kapanıyor. 1, 3 , 5 ve 10 dakikalık (seçmeli) periyodlarla video kayıt yapan Anker Roav Dashcam C1, Parking Monitor özelliğinde araç dururken ve kamera kapalı iken bile alınan darbelere hissedebiliyor ve otomatik olarak 1 dakikalık kayıt yapıyor. Bu sayede aracınızın başında değilken bile neler olduğunu görebiliyorsunuz. Cihazı Roav isimli bir uygulama ile de kullanabiliyorsunuz. Uygulama üzerinden kameradaki videoları görebiliyorsunuz.

Popüler araç içi medya oynatıcısı Navitech MBT-7500, 7 inç mat dokunmatik ekrana sahip. Eller serbest (Hands Free) olarak telefon görüşmesi yapabilme imkânı sağlıyan cihaz, USB ve SD karttan video ve ses dosyalarını oynatabiliyor. RDS (Radyo Veri Sistemi) destekli 30 kanal FM radyonun olduğu cihazın AUX girişini kullanarak da başka ses kaynaklarıyla ürünü kullanabiliyorsunuz.
Sony’nin bluetooth özellikli 22,7 cm (8,95 inç) DAB Ortam Alıcısı parlamayı önleyen devasa 22,7 cm (8,95 inç) ekrana sahip. Cihaz müzik çalma ve akıllı telefon işlevleri üzerinde size daha sezgisel ve güvenli kontrol sağlıyor. 3 yönlü ayarlanabilir bağlantıya sahip cihaza, Apple veya Android akıllı telefonunuzu bağlayarak yol tarifi alabiliyor ve müzik çalabiliyorsunuz . Sesle kontrol edilebilen cihaz, yoldayken navigasyonu, iletişimi ve müzik çalmayı güvenli ve kolay hale getiriyor.

Cevap bırakın